Zagraniczny inwestor kupi pakiet akcji Wisły. „Początek końca problemów i dalszy rozwój”

Duża zagraniczna firma zainwestuje w Wisłę Kraków. – Kupi mniejszościowy pakiet akcji, ale w przyszłości nie wykluczamy całościowej sprzedaży klubu – poinformowała w środę prezes Marzena Sarapata.

W ostatnich dniach zarząd Wisły, czyli prezes Marzena Sarapata i wiceprezes Damian Dukat, oraz dyrektor wykonawczy Daniel Gołda, przebywali w Hiszpanii. Odwiedzili trenującą tam drużynę, ale ważniejsze było spotkanie z inwestorem. Wisła podpisała już z nim umowę przedwstępną, która będzie prowadzić do przejęcia przez niego pakietu mniejszościowego akcji klubu. Ma to nastąpić do dwóch miesięcy.

– Nam to odpowiada, a taka była również wola inwestora, by na razie przejął pakiet mniejszościowy. Dla nas najważniejsze jest jednak dobro klubu, więc w przyszłości nie wykluczamy całościowej sprzedaży. Choć ostatnio spotkaliśmy się w Hiszpanii, to nie jest to firma z tego kraju – mówi Sarapata.

Pozytywny audyt

Inwestor przeprowadził w Wiśle audyt, który wypadł pomyślnie. Klub nie może jeszcze podać nazwy przyszłego udziałowca, ale ma on być twórcą ponad stu znanych przedsiębiorstw na całym świecie. Inwestor ma mieć przedstawiciela w radzie nadzorczej Białej Gwiazdy.

– Planujemy wieloobszarową współpracę. Podpisanie będzie początkiem końca kłopotów finansowych i dorównania do najwyższych standardów, nie tylko jeżeli chodzi o klub piłkarski – mówi prezes Wisły.

Na razie klub wynajmuje stadion przy Reymonta jedynie na mecze (i część powierzchni biurowych przez cały rok), ale prezes nie wyklucza, że jeżeli sytuacja finansowa się poprawi, rozpocznie rozmowy w sprawie zarządzania obiektem całościowo.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne