Zwycięstwo Speedway Wandy w ostatnim biegu na pożegnanie z Nice I ligą

Archiwum fot. Mirosław Zelek FOTO Speedway

W ostatnim meczu sezonu Arge Speedway Wanda wygrała ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 45:43. Krakowianie już wcześniej spadli do II ligi, ale w środę nie zabrakło emocji i kontrowersji.

W drużynie gospodarzy za Aarona Summersa, który jechał mecz w Anglii, wystąpił Patryk Zieliński. Dla 16-latka był to ligowy debiut. Choć niezbyt udany, to z pewnością przyniósł nowe doświadczenia. Wybrzeże przyjechało z sześcioma zawodnikami, a na domiar złego po kraksie w czwartym wyścigu, według lekarza zawodów, niezdolny do dalszej jazdy był Oskar Fajfer. Wywołało to niemałe kontrowersje, ponieważ sam zawodnik bardzo chciał kontynuować rywalizację.

Ostatni wyścig

Ogólnie nie brakowało walki, choć jeszcze po szóstym wyścigu krakowianie przegrywali siedmioma punktami. Osłabieni goście, jadąc w pięciu zawodników (w tym trzech młodzieżowców), z każdym biegiem stawiali mniejszy opór. Wybrzeże odskoczyło jeszcze po dziesiątej odsłonie zawodów, ale ostatecznie Wanda wydarła zwycięstwo w ostatnim wyścigu.

Zwycięstwem kończy się więc smutny sezon dla krakowian. Speedway Wanda wygrała dwa spotkania, jedno zremisowała, a pozostałe przegrała i notuje spadek do II ligi żużlowej.

comments powered by Disqus