Treningi przed Poland Business Run. Zajęcia przy Błoniach z różnymi ekspertami

fot. materiały prasowe
Za biegaczami dwa lipcowe treningi przy Błoniach. Kolejne odbędą się 7 i 21 sierpnia oraz 4 września.
5 września biegacze ze środowiska bieznesowego ponownie wybiegną na ulice wiosek i miast, do lasów i nad zbiorniki wodne. Po prostu wszędzie tam, gdzie lubią biegać, by pomóc zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Dziesiąta edycja Poland Business Run, podobnie jak zeszłoroczna, ze względu na sytuację epidemiczną będzie miała formę wirtualną. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę i pokona ją 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą aplikacji lub strony internetowej.

Trzy treningi przed nami

Organizatorzy zachęcają do regularnego trenowania przed startem. W czasie śniadań biegowych w Krakowie wskażą, jakich błędów uniknąć i przygotować optymalną formę. Każdy trening przy Błoniach poprowadzi inny ekspert, a po ćwiczeniach na uczestników czeka zdrowy posiłek. Ostatnie śniadanie biegowe odbyło się 24 lipca pod wodzą Joanny Jachym, fizjoterapeutki i trenerki personalnej, uczestniczki maratonów, ultramaratonów i biegow górskich. W sobotni poranek ekspertka opowiedziała o interwałach i zabawach biegowych.

Pierwsze spotkanie, z Kazimierzem Piechnikiem, odbyło się 10 lipca. Kolejne planowane są na 7 i 21 sierpnia i dzień przed biegiem Poland Business Run, czyli 4 września. Biegacze przy Hali 100-lecia KS Cracovia spotkają się jeszcze z Patrycją Bereznowską, mistrzynią świata w biegu 24-godzinnym z 2017 roku, Marcinem Świercem, mistrzem Polski w długodystansowych biegach górskich i Krzysztofem Janikiem, trenerem i organizatorem obozów biegowych. Wszyscy oni pomogą uczestnikom rzetelnie przygotować się do biegu.

comments powered by Disqus