Wiceprezes PZPN Marek Koźmiński: W 2018 roku kadra do Krakowa raczej nie zawita

Marek Koźmiński fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Naszemu miastu trudno będzie o organizację jednego ze sparingów przed mistrzostwami świata w Rosji lub jednego meczu po turnieju w ramach Ligi Narodów. Mówił o tym w środę Marek Koźmiński, który przyjechał do Krakowa z podziękowaniami za współorganizację mistrzostw Europy U-21, które odbyły się w Polsce w drugiej połowie czerwca.

Wiceprezes rozwiał złudzenia?

Kadra Adama Nawałki po raz ostatni gościła pod Wawelem w 2016 roku, kiedy rozegrała przy Reymonta ostatni sparing przed wyjazdem na mistrzostwach Europy. Kilka tygodni temu Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, mówił LoveKraków.pl, że marzyłoby mu się pożegnanie reprezentacji przed wylotem do Rosji.

– W Polsce jagiellońskiej wszystkie wyprawy na Moskwę miały początek w Krakowie, więc warto byłoby wrócić na ten szlak. Idea jest, teraz trzeba walczyć. Niech kibice trzymają kciuki – mówi Niemiec przed wyjazdem na październikowe posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Janusz Kozioł, doradca prezydenta do spraw sportu, podkreślał, że będzie o to bardzo trudno. W środę jego słowa potwierdził Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN do spraw szkolenia. – Niedawno został otwarty Stadion Śląski, więc kadra najprawdopodobniej wystąpi tam, a nie w Krakowie. Po mundialu nie będzie meczów towarzyskich, bo zaczyna się Liga Narodów UEFA. W 2018 roku kadra do Krakowa raczej nie zawita – przyznaje wychowanek Hutnika.

Wzorowa organizacja

Koźmiński przyjechał w środę do swojego rodzinnego miasta, by spotkać się z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Wręczył mu tabliczkę z podziękowaniami od UEFY i PZPN za wzorowe zorganizowanie młodzieżowego Euro.

– W Krakowie działy się najtrudniejsze rzeczy, bo rozgrywano tu mecze fazy grupowej, półfinał i finał. Wszystko się udało, była wspaniała oprawa, obiekty i gościnność. To było wielkie zwycięstwo Krakowa. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcemy dostać kolejne imprezy, ale na razie nie można mówić o szczegółach. Staramy się, by w 2019 odbyły się w Polsce MŚ U-20 – tłumaczył Koźmiński.