8 września zapraszamy na 3. Krakowskie Forum Sportu!

Już w najbliższą sobotę, 8 września, w godz. 11:00-16:00, na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odbędzie się 3. edycja Krakowskiego Forum Sportu – wydarzenia prezentującego ofertę klubów sportowych, organizacji i stowarzyszeń kultury fizycznej, a także propagującego aktywny wypoczynek wśród mieszkańców.

Dla wszystkich krakowian – szczególnie tych najmłodszych – przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji! Będzie można nie tylko zapoznać się z ofertą klubów sportowych, ale również spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu, wziąć udział w licznych animacjach, spotkać się ze znanymi sportowcami, a także wygrać atrakcyjne nagrody!

LoveKraków.pl przeprowadzi relację "na żywo" z 3. Krakowskiego Forum Sportu

Baw się z nami, zbieraj pieczątki i odbieraj nagrody!

Każdy młody uczestnik 3. Krakowskiego Forum Sportu otrzyma specjalną kartę, na której będą zaznaczone puste pola do zbierania pieczątek ze stref z atrakcjami. Po uzbieraniu wszystkich pieczątek, będzie można odebrać atrakcyjne nagrody!

Jak zdobyć pieczątki?

W każdej strefie znajdować się będzie stolik, przy którym wolontariusze będą przybijać pieczątki potwierdzające udział w atrakcjach organizowanych na poszczególnych stoiskach. Karty do zbierania pieczątek będą rozdawane w strefie Expo, przy punkcie informacji.

Wykaz stref – pięć stref na parkingu od Al. 3 Maja oraz jedna na terenie Expo (trybuna wschodnia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, wejście od strony ul. Reymana):

Strefa aktywności sportowych:

  • Lekkoatletyka dla Każdego – Miasteczko Lekkoatletyczne to miejsce, w którym najmłodsi adepci lekkiej atletyki będą mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach lekkoatletycznych (bieg przez płotki, skok w dal, rzut oszczepem, tor przeszkód, skok o tyczce). Dla wszystkich uczestników, którzy wystartują w tych konkurencjach, przygotowane zostaną medale oraz dyplomy.
  • Rugby dla Każdego
  • Futbol Amerykański
  • Karate tradycyjne
  • Football Dart,Ustrzel Dzika” (Płomień Kostrze)
  • Kraków Lacrosse Kings – strzały do bramki, bieg slalomem
  • Pokazy taneczne: balet, taniec współczesny, akrobatyka taneczna, pokazy rock and rolla akrobatycznego
  • Akademia Badmintona – gra w badmintona (2 stanowiska)
  • Pokazy karate – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków Pawła Janusza
  • Kraków Tenis Klub – tenis stołowy
  • KŁF Lajkonik – jazda na rolkach
  • Światowa Organizacja Shorinji Kempo – pokazy sztuk walki
  • My Fitness Place – trampoliny
  • Centrum Rozwoju Com-Com Zone (SIEMACHA) – tenis stołowy
  • Muay Thai oraz Akademia Baletu
  • I Love Rolki – jazda na rolkach
  • Wisła Kraków SA
  • Cracovia SSA

Strefa zabawy:

  • Momi Klub – wśród atrakcji m.in.: zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych atrakcji!
  • Straż Miejska – gry i zabawy, autochodziki
  • Historyland – przenieś się w świat kloców lego i poznaj historię Polski

Sekcja 1 – sekcja zabaw edukacyjnych – krzyżówki historyczne, rebusy

Sekcja 2 – kącik zabaw dla maluchów, z dużymi klockami LEGO i kolorowankami (przebieranie w stroje księżniczek i rycerzy), konkursy, balony, słodycze

Sekcja 3 – projekcja filmów na TV 60’;

Sekcja 4 – makieta Sukiennic z klocków LEGO

  • Trampoliny

Strefa Moto :

  • Automobilklub Krakowski (samochód rajdowy, oldtimery)
  • Stowarzyszenie Promocji Sportu Kartingowego R-Karting, Akademia Kartingowa Seba Racing Team
    – drift, jazda gokartem

Strefa Służb Mundurowych:

  • Straż Pożarna (pojazd strażacki, gry i zabawy dla dzieci)
  • Wojsko Polskie (sprzęt wojskowy, pokazy strzeleckie)
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe – Pierwsza Pomoc

Strefa kulinarna:

  • Eko żywność – Food truck Zdrowy Projekt
  • Stanowisko z darmowymi, ekologicznymi jabłkami z Placu Imbramowskiego
  • Darmowy poczęstunek dla każdego dziecka – pizza
  • Darmowe napoje dla dzieci od Kubusia

Strefa Expo:

  • Prezentacja klubów, stowarzyszeń, organizacji oraz podmiotów miejskich działających w dziedzinie kultury fizycznej

    Wystawcy 3. KFS:

    Juvenia Kraków Rugby Klub

    Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi

    Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Zarząd Wojewódzki

    NOWA HUTA RUGBY KLUB

    UKS Salwator NPS: wioślarstwo

    Kolejowy Klub Wodny 1929: sekcja kajakowa

    AEROKLUB KRAKOWSKI

    SOCATOTS

    BRAZILIAN SOCCER SCHOOLS

    Stowarzyszenie Biegaczy I Ty Możesz Być Wielki

    Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

    KS  Bronowianka

    WKS Wawel

    Polska Akademia Piłki Nożnej

    MOS Kraków-Wschód

    FOR HEROES KRAKÓW

    Klub Sportowy Bieżanowianka: zapasy, piłka nożna

    Balance Sport: gimnastyka ogólnorozwojowa, aerobik sportowy, taniec

    IKS DSS

    Kraków Lacrosse Kings

    AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY

    Klub Sportowy Korona

    Krakowski Klub Kajakowy

    WLKS Krakus Swoszowice: sekcja kolarska, sekcja piłki nożnej, sekcja jeździecka

    Szkółka Piłkarska Orzeł Paski Wielkie

    PKS Jadwiga

    Klub Sportowy Płaszowianka: sekcja łucznicza

    KS Wanda

    Krakowski Klub Jazdy Konnej

    J&J KSPN POGOŃ KRAKÓW

    Zwierzyniecki Klub Sportowy w Krakowie: sekcja piłki nożnej

    Wisła Kraków

    Płomień Kostrze KORTECH

    Stowarzyszenie Promocji Sportu Kartingowego R-Karting Akademia Kartingowa Seba Racing Team

    Krakowski Klub Curlingowy

    KSOS

    KŻ Horn

    MKS CRACOVIA SSA

    My Fitness Place

    Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta i Prokocim/Akademia Sportu Progres

    Akademia Fiesta – piłkarskie przedszkolaki

    UKS Salwator

    I Love Rolki

    Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków

    YACHT KLUB POLSKI KRAKÓW

Strefa zdrowia (na terenie strefy Expo):

  • Porady ortopedyczne
  • Możliwość sprawdzenia poziomu równowagi
  • Komputerowe badanie stóp i chodu
  • Wyścig na najszybszej bieżni świata
  • Ćwiczenia na specjalnej platformie

Spotkania ze sportowcami w strefie Expo:

11:00 – Justyna Żurowska-Cegielska – reprezentantka Polski w koszykówce, trzykrotna mistrzyni Polski, zawodniczka Wisły CANPACK Kraków;

12:00 – Ewelina Kobryn – była reprezentantka Polski w koszykówce, mistrzyni WNBA, Euroligi, EuroCup, wielokrotna mistrzyni Polski, wieloletnia zawodniczka Wisły CANPACK Kraków;

13:00 – Józefa Ogrodnik – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kobiet w klasie Finn 1976, Prezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków,
Kacper Bąk – brązowy medalista Mistrzostw Polski w klasie O’pen Bic 2018, zawodnik KŻ Horn;

13:30 – Paweł Janusz – wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w karate tradycyjnym, Prezes Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków

Scena 3. Krakowskiego Forum Sportu (parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana od strony Al. 3 Maja) – program prezentacji:

11:10 – Krakowska Królewska Fundacja Baletu i Tańca

11:20 – Pokazy Rock and rolla akrobatycznego

11:45 – Balance Sport – aerobik sportowy

12:00 – Akademia Kartingowa Seba Racing Team

12:05 – Bieżanowianka – zapasy

12:20 – I Love Rolki – slalom między kubkami

12:30 – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków

12:45 – KŁF Lajkonik – łyżwiarki

12:55 – Płomień Kostrze – konkurs

13:00 – Akademia Kartingowa Seba Racing Team

13:05 – Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi

13:25 – Wisła Kraków SA

13:30 – Japońskie Sztuki Walki – Polska Organizacja Shorinji Kempo

13:35 – Uczniowski Klub Sportowy Salwator NPS

13:45 – Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

14:00 – Akademia Kartingowa Seba Racing Team

14:05 – Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia Kraków

14:45 – Kraków Lacrosse Kings

14:55 – Wisła Kraków SA

15:00 – Akademia Kartingowa Seba Racing Team

15:05 – Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Pogoń Skotniki

15:30 –  MKS Cracovia SSA

15:35 – Centrum Rozwoju Com-Com Zone (SIEMACHA)

Organizatorem 3. Krakowskiego Forum Sportu jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Partnerem Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego wydarzenia na Facebooku.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne