Basen nad zalewem ruszy 1 lipca. Niedawno w wodzie kwitło życie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ubiegłym tygodniu ruszyły przygotowania do sezonowego otwarcia odkrytego basenu „Wandzianka” przy ulicy Bulwarowej. Gospodarze mieli sporo pracy, o czym można się przekonać na podstawie wykonanych pod koniec maja zdjęć.

Choć prognozy pogody na najbliższy weekend przewidują ponad 30 stopni Celsjusza, jedyny dostępny w mieście odkryte basen zostanie otwarty dopiero za ponad dwa tygodnie. Kilka dni temu na profilu „Wandzianki" poinformowano, że rozpoczęły się przygotowanie do udostępnienia obiektu. Pracownicy między innymi czyścili niecki, w których kwitło życie. Woda zrobiła się zielona.

Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl


Na razie "Wandzianka" nie podała cennika na 2021 rok. Podobnie jak w poprzednich latach, na obiekt przy ulicy Bulwarowej 39 będzie można wejść z kartą Multisport.

Gwiazdy hal na piasku

Latem, od 5 do 8 sierpnia, na dostępnych obok basenu boiskach do siatkówki plażowej powalczą zawodnicy Plus Ligi, którzy – podobnie jak przed rokiem – stworzą nietypowe, czteroosobowe drużyny.

– Cieszę się, że władze Polskiej Ligi Siatkówki po raz kolejny postanowiły, że Kraków będzie gospodarzem tego atrakcyjnego i widowiskowego turnieju. Ubiegłoroczna edycja imprezy w naszym mieście okazała się strzałem w dziesiątkę, gościliśmy kibiców wszystkich drużyn, którzy nie mogli już doczekać się możliwości dopingowania na żywo czołowym zawodnikom w kraju. Liczymy, że i w tym roku spotkamy się w sprawdzonym miejscu – w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

W 2020 roku Grand Prix PLS był pierwszą imprezą z udziałem naszych ligowych gwiazd i kibiców po przerwaniu sezonów Plus Ligi i Tauron Ligi z powodu pandemii koronawirusa.

Clepardia czeka na przebudowę

Druga działająca w ubiegłych latach odkryta pływalnia w mieście – KS Clepardia – nie będzie dostępna. Obiekt jest w złym stanie i w najbliższychh latach ma zostać przebudowany i zyskać nowe funkcje. Pod koniec ubiegłego roku miasto przedstawiło koncepcję modernizacji i rozbudowy o nowy budynek sportowo-rekreacyjny, basen kryty i skatepark. Dostępny będzie także kompleks basenów otwartych, zaprojektowanych w miejscu obecnie działających, z basenem 50-metrowym i dla dzieci wraz z placem zabaw i plażą.Fot. ZIS w Krakowie
Fot. ZIS w Krakowie


Odbudowa

Mieszkańcy od lat podkreślają, że dwa baseny pod gołym niebem to zdecydowanie za mało w milionowym mieście. W planach jest nowy obiekt przy ulicy Eisenberga (Grzegórzki), tuż obok wybudowanego basenu krytego i odtworzenie kompleksu przy ulicy Żywieckiej Bocznej w Borku-Fałęckim. Mówi się także o Krowodrzy. – Mamy wytypowane trzy lokalizacje, jeszcze się zastanawiamy, którą wybrać – mówił niedawno dyrektor ZIS.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Nowa Huta