Brydżyści zjadą się do hali Cracovii

Andrzej Żurek fot. materiały prasowe

Od piątku do niedzieli (12–14 lipca) w Karcher Hali KS Cracovia przy al. Focha odbędzie się II Memoriał im. Andrzeja Żurka.

Żurek był związany między innymi z Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków. Poza licznymi sukcesami w Polsce, osiągał też dobre wyniki w rywalizacji międzynarodowej. W 1982 roku razem z drużyną Czarnych Słupsk zajął trzecie miejsce podczas Drużynowego Pucharu Europy w San Remo. Żurek zmarł w czerwcu 2017 roku, spoczął na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Po śmierci Arcymistrza brydża, jego rodzina i przyjaciele postanowili co roku organizować memoriał jego imienia. Druga edycja rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.

Brydż i kawa

Brydż to elitarna gra. Odkąd pamiętam, w brydża grało się w naszym domu, a rozgrywkom zawsze towarzyszyła kawa, druga z największych pasji mojego taty. Dlatego też podczas zawodów serwowana będzie kawa z najstarszej włoskiej palarni Caffè Vergnano, rozwijana od czterech pokoleń przez rodzinę Vergnano. Oprócz tego będą również lody i kilka food tracków. Odwiedzenie nas jest jedną z propozycji na aktywne spędzenie nadchodzącego weekendu – dodaje Piotr Żurek.

– Organizując to wydarzenie, chcemy postawić pierwszy krok, by przywrócić popularność brydżowi sportowemu. Pamiętam czasy, kiedy przedstawiciele tej dyscypliny zajmowali czołowe miejsca w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku, a turnieje i gry pokazowe nie były rzadko spotykanymi wydarzeniami – mówi Piotr Żurek.

Turniej jest otwarty dla wszystkich. 100 procent wpisowego zasili pulę nagród. Zapisy będą prowadzone także przed zawodami w hali Cracovii.

Program zawodów:

piątek, 12 lipca

18:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - sesja 1 (5 x 6 rozdań w grupach)

sobota, 13 lipca

10:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - sesja 2 (5 x 6 rozdań na dochodzenie)

16:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - sesja 3 (play-off i finały)

niedziela, 13 lipca

10:00 - Memoriałowy Turniej Par (4 x 10 rozdań bez przerwy)

10:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - Finał (4x8 rozdań bez przerwy)

16:00 - Ceremonia wręczenia nagród


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec