"Była cudem dla Polski". Benefis Radwańskiej w Tauron Arenie [ZDJĘCIA]

Benefis A. Radwańskiej

Para prezydencka, gwiazdy sportu i sceny muzycznej i kilka tysięcy kibiców dziękowało Agnieszce Radwańskiej za 13-letnią zawodową karierę. Tenisistka została odznaczona medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

– Radwańska była cudem dla Polski – mówił w krakowskiej hali prezydent Andrzej Duda, po czym wręczył 30-latce bukiet kwiatów. Minister sportu Witold Bańka odznaczył krakowiankę medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Do Polski nie przyjechała awizowana wcześniej Angelique Kerber. Niemka polskiego pochodzenia, przyjaciółka Radwańskiej, opuściła benefis z powodów zdrowotnych. Była za to inna świetna zawodniczka, Karolina Woźniacka. W części sportowej imprezy rozegrano mecz miksta. Radwańska w parze z Łukaszem Kubotem wygrała 6:4 z Woźniacką i Marcinem Matkowskim.

Honorowymi gośćmi benefisu byli: Wojciech Fibak, Jerzy Janowicz, Urszula Radwańska, Klaudia Jans-Ignacik, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Mariusz Czerkawski, Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski i Tomasz Hajto.

Na dużym ekranie pokazano najważniejsze momenty z kariery Radwańskiej.

W koncercie wystąpili Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Piotr Rubik, Joanna Liszowska, Kasia Wilk i Mezo oraz zespół Pectus, Torres Brothers, Tre Voci. Pokazano również teledysk, w którym bohaterka wieczoru, razem z Woźniacką odśpiewała piosenkę „We Love Tenis”. Słowa do utworu napisał Jacek Cygan, a muzykę Piotr Rubik.

Agnieszka Radwańska jest najlepszą polską tenisistka w historii. W 13-letniej karierze wygrała 20 turniejów WTA, w światowym rankingu najwyższej była skalsyfikowana na drugim miejscu. Nigdy nie udało się jej wygrać Wielkiego Szlema, najbliższej była w 2012 roku, gdy zagrała w finale Wimbledonu.

W ostatnim czasie teniesistka zmagała się z różnymi problemami zdworotnymi i 14 listopada ogłosiła zakończenie zawodowej kariery.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne