Byli piłkarze Wisły apelują do prezydenta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

10 byłych zawodników Białej Gwiazdy, w tym kilka osób pracujących teraz w klubie w innej roli, wystosowało do prezydenta Krakowa list otwarty. Chodzi oczywiście o problemy ze stadionem. „Ufamy w dobrą wolę Pana Prezydenta, podyktowaną zarówno interesem Miasta jak i Klubu” – piszą byli znakomici gracze 13-krotnego mistrza Polski.

Treść listu:

Szanowny Panie Prezydencie,

My, byli zawodnicy drużyny piłkarskiej WISŁA Kraków zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o przyjście z pomocą Wiśle Kraków SA i znalezienie rozwiązania umożliwiającego rozgrywanie spotkań ekstraklasy na stadionie przy ul. Reymonta 22.

Stanowi on od lat 20-tych minionego wieku kolebkę Białej Gwiazdy. Zdajemy sobie sprawę, iż stadion należy obecnie do Miasta, wiemy oczywiście o zaległościach w opłatach za korzystanie ze stadionu. Nie wyobrażamy sobie jednak sytuacji, w której piłkarze WISŁY, reprezentującej w Ekstraklasie nasze Miasto, mieliby rozgrywać swoje spotkania poza  Krakowem.


To za sprawą WISŁY, przy naszym udziale, gościły w Krakowie tak znamienite drużyny jak Celtic Glasgow, Real Madryt, FC Barcelona , Lazio Rzym, Parma czy Schalke 04, promując Miasto daleko poza jego granicami. Nie można o tym zapominać  i zniweczyć dorobek wielu pokoleń piłkarzy.

Wydaje nam się, że z każdej trudnej sytuacji można znaleźć wyjście dlatego ufamy w dobrą wolę Pana Prezydenta, podyktowaną zarówno interesem Miasta jak i Klubu.

Z wyrazami szacunku

Kazimierz Kmiecik, Marek Kusto, Marek Motyka, Dariusz Marzec, Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek, Maciej Stolarczyk, Bogdan Zając, Marcin Kuźba


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne