Co zobaczymy przy stadionie Wisły?

Skwer i pomnik miałyby powstać w tym miejscu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwie prace zostały złożone w konkursie ogłoszonym przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Na terenie przy stadionie – od strony ulicy Reymonta – klub chce stworzyć skwer pamięci wiślackich legend z pomnikiem Henryka Reymana.

Prace można było składać do 8 listopada. Klub otrzymał dwie koncepcje. – Jedna dotyczy wyłącznie pomnika Henryka Reymana. Druga całości zagospodarowania wraz z pomnikiem – informuje Iwona Stankiewicz, rzecznik prasowa Wisły.

Komisja konkursowa zbierze się do końca listopada. Wówczas poznamy kolejne informacje i harmonogram działań. Regulamin konkursu przewiduje nagrodę. To dwa karnety VIP Gold na mecze Wisły i umowa na szczegółowe opracowanie projektu.


Cegiełki kibiców?

Miasto, które zarządza stadionem, na razie wydało wstępną zgodę na proponowane przez klub zmiany. "Zielone światło" magistrat ma dać po ostatecznej akceptacji projektu pomnika.

Na razie trudno szacować koszty i czas realizacji przedsięwzięcia. Jednym z pomysłów jest zaangażowanie kibiców. Kupowaliby oni cegiełki, które następnie zostałyby wmurowane w cokół pomnika. – Prowadzimy również rozmowy z podmiotami, które mogłoby sfinansować projekt częściowo lub w całości.

Skwer pamięci i pomnik jest jednym z pomysłów na zagospodarowanie terenów wokół stadionu im. Henryka Reymana. Legendarny kapitan drużyny piłkarzy jest co prawda upamiętniony obeliskiem na rogu ulic Reymonta i Reymana, ale monument nie jest wizytówką tego miejsca.

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne