Finał Pucharu Polski. Już wiadomo, jaki jest plan Wisły na dobę przed meczem z Pogonią

1 maja o godzinie 17.30 piłkarze Alberta Rude rozpoczną trening przed zaplanowanym dzień później wielkim finałem Pucharu Polski.

Scenariusz przygotowań do finału jest taki sam jak przed meczami reprezentacji czy w europejskich pucharach, w których krakowianie nie mieli okazji występować od 12 lat.

1 maja o godzinie 17.30 zespół Wisły rozpocznie trening na PGE Narodowym w Warszawie, na którego murawie dzień później o godzinie 16 rozpocznie się decydujące spotkanie. Będzie to przede wszystkim okazja do zapoznania się z murawą, rozruchu i przećwiczenia np. stałych fragmentów. Na dobę przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie może być bowiem mowy o ciężkim treningu. Pierwsze 15 minut zajęć pod wodzą Alberta Rude będzie otwarte dla dziennikarzy i fotoreporterów.

45 minut przed treningiem rozpocznie się oficjalna konferencja prasowa wiślaków. Oprócz trenera Rude wezmą w niej udział kapitan zespołu Alan Uryga i najlepszy strzelec Angel Rodado.

Kto poprowadzi mecz Pogoń Szczecin – Wisła Kraków?

Przypomnijmy, że formalnie Wisła będzie w tym spotkaniu gościem, bo jej półfinałowa para z Piastem Gliwice została wylosowana jako druga. Mecz poprowadzi doświadczony warszawski arbiter Tomasz Kwiatkowski. W tym sezonie 45-latek gwizdał Białej Gwieździe w dwóch pierwszoligowych starciach. Oba wygrali: 4:1 z Motorem Lublin i 2:0 z Miedzią Legnica. Dla Pogoni będzie to pierwsze spotkanie z jego udziałem.