Cracovia i Wisła zgodnie wygrały sparingi. Powrót Kokoszki?

Na zgrupowaniu w Słowenii Pasy wygrały po golu Gerarda Olivy, a w Myślenicach zwycięstwo Wiśle zapewnił Rafał Pietrzak.

Zespół Michała Probierza mierzył się z FK Gabala, wicemistrzem Azerbejdżanu. Zwycięskiego gola dla krakowian w 30. minucie strzelił Gerard Oliva. Była to pierwsza bramka Hiszpana w Cracovii, z którą niedawno podpisał kontrakt.

W drugiej połowie zawodnik FK Gabala sfaulował na czerwoną kartkę Adriana Danka. Probierz poprosił jednak, by nie karać piłkarza, chciał bowiem dokończyć mecz w pełnych składach.

Był to trzeci sparing Cracovii w Słowenii. Poprzednie przegrała z Partizanem Belgrad (0:1) i NK Maribor (0:4). W sobotę, na zakończenie obozu, nasz zespół podejmie Dinamo Zagrzeb.

Cracovia – FK Gabala 1:0 (1:0)

Bramka: Oliva (30.).

Cracovia: Wilk – Danek, Datković, Dytiatjew (46. Diego), Pestka (60. Kajpust) – Zenjov (46. Kiebzak, 62. Wiśniewski), Covilo (46. Kanach), Budziński (46. Lusiusz, 60. Pik, 75. Piszczek), Serafin (46. Dimun), Culina (46. Hernandez) – Oliva (46. Strózik).

W ośrodku treningowym w Myślenicach Wisła podjęła pierwszoligową Puszczę Niepołomice. Do przerwy zespoły nie oddały celnego strzału. W 80. minucie wygraną gospodarzom zapewnił Rafał Pietrzak. To piłkarz, którego kilka miesięcy temu przy Reymonta nie chcieli i wypożyczyli go do Zagłębia Lubin. 26-latek wrócił i zostanie na nowy sezon, bo polityka Wisły wywróciła się do góry nogami.

45 minut na środku obrony rozegrał Adam Kokoszka. Były mistrz Polski z Wisłą jest bez klubu i niedawno poprosił Wisłę o możliwość treningu. Niewykluczone, że niedługo podpisze kontrakt.

Kilku zawodników Białej Gwiazdy wciąż zmaga się z kontuzjami. Problemy mają Matej Palcić, Tibor Halilović, Fran Velez i Zoran Arsenić.

– Jest szansa, że zarówno Zoran, jak i Fran dołączą do treningów w przyszłym tygodniu. Nie ukrywam, że ich powrót zwiększy rywalizację w zespole. To kolejne osoby, które będą mogły nam pomóc, na co mocno liczymy – mówi trener Maciej Stolarczyk.

Najdłużej do zdrowia będzie wracał Palcić, który dopiero zaczął truchtać.

Kolejny sparing Wisła zagra w sobotę z AS Monaco. Mecz odbędzie się na stadionie w Krakowie o godzinie 18.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)