Cracovia lepsza od mistrza Słowenii. Gol debiutanta

Cracovia wygrała z NK Maribor 2:1 po golach Davida Jablonsky'ego i Bojana Cecaricia.

Dla Pasów był to pierwszy sparing, a dla mistrza Słowenii już trzeci mecz testowy. Rok temu NK Maribor rozgromił Cracovię 4:0, teraz krakowianom udało się wygrać.

Trener Michał Probierz na obie połowy przygotował dwie różne jedenastki. W pierwszej – na papierze nieco mocniejszej – z nowych zawodników grali Pelle von Amersfoort i Rafael Lopes, ale bramkę zdobyli tylko gospodarze. Andrej Kotnik z bliska pokonał Michala Peskovicia po wrzutce z lewej strony. W tej akcji zawiodło kilku zawodników czwartej drużyny ekstraklasy. Pasy nie odstawały jednak bardzo od podstawowego składu rywala.

Jablonsky i Cecarić dają zwycięstwo

Po przerwie na murawie pojawili się pozostali pozyskani latem zawodnicy. Lukas Hrosso raz musiał liczyć na pomoc poprzeczki, ale nie wyciągał piłki z siatki. Strzelali za to podopieczni Michała Probierza. Chwilę po wielu zmianach w drużynie z Mariboru głową trafił nowy stoper David Jablonsky. Rezerwowy bramkarz miał piłkę w rękach, ale ją przepuścił. Siedem minut później po świetnym dograniu Filipa Piszczka z prawej strony trafił Bojan Cecarić.

Kolejny sparing Cracovii w Radenci zaplanowano na 27 czerwca. Krakowianie mają się zmierzyć z innym mistrzem europejskiej ligi – chorwackim Dinamem Zagrzeb.

Cracovia – NK Maribor 2:1 (0:1)

Bramki: Jablonsky (68.), Cecarić (75.) – Kotnik (29.).

Cracovia:

I połowa: Pesković – Rapa, Datković, Helik, Siplak – Pelle, Gol, Dąbrowski, Budziński, Hanca – Lopes.

II połowa: Hrosso – Diego, Datiatjew, Jablonsky, Pik – Dimun, Cecarić, Lusiusz, Matheus (71. Strózik) - Rubio, Piszczek.