Cracovia roztrwoniła zaliczkę. Walka o półfinał zaczyna się od nowa

Rudolf Rohaczek musi przygotować Cracovię do kolejnych spotkań z Unią fot. LoveKraków.pl

Pasy przegrały dwa mecze w Oświęcimiu i muszą się jeszcze napocić, by wystąpić w półfinale Polskiej Hokej Ligi. Awans wywalczyły już GKS Tychy i Tauron KH GKS Katowice.

Nie było powtórki sprzed roku, kiedy rywalizacja Comarch Cracovii z Unią Oświęcim zakończyła się po czterech meczach. Po zwycięstwach u siebie 9:2 i 5:2, mistrzowie Polski dwa razy ulegli rywalom na ich terenie. W środę przegrali 1:4, a w czwartek 2:3. W obu spotkaniach tracili bramki w pierwszych minutach.

Nie odrobili strat

– Nie da się wygrać, jeśli na początku spotkania w jednej zmianie łapie się dwie kary i traci się po nich bramki. Przegrywaliśmy 0:3 i musieliśmy goniliśmy wynik. Nie udało nam się odrobić całej straty, bo na przeszkodzie stanął świetnie dysponowany bramkarz rywali – twierdzi czeski trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

O medale zagra drużyna, która okaże się lepsza jeszcze w dwóch meczach. W niedzielę małopolskie drużyny zmierzą się w Krakowie, a we wtorek wrócą do Oświęcimia. Rohaczek jest przekonany, że jego zespół we wtorek zamelduje się w najlepszej czwórce ligi. Jeżeli tak się nie stanie, to siódmy mecz zaplanowano pod Wawelem.

– Czeka nas trudne zadanie. Kluczem do sukcesu będzie koncentracja, jak najmniejsza liczba kar i wypełnianie założeń taktycznych – uważa Jiri Sejba, opiekun oświęcimian.

Podobny scenariusz ma ćwierćfinał z udziałem TatrySki Podhale Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie. Szarotki prowadziły 2:0, ale na Górnym Śląsku jastrzębianie odrobili straty. W półfinale są już GKS Tychy i Tauron KH GKS Katowice.

Ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi, mecze nr 3 i 4:

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Bramki: Daneczek (3., 51.), Saur (3.), S. Kowalówka (56.) – Dziubiński (42.).

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Bramki: Tabaczek (4.), Haas (7.), Paszek (11.) – Sykora (35.), Kolesnikovs (36.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 2:2.

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne