Cracovia wysłała paczkę do Urugwaju i czeka na gości

Javier Hernandez, Airam Cabrera fot. YouTube

Koszulki, proporzec, flaga i karty kibica z karnetami na mecze Cracovii - między innymi te rzeczy znalazły się w przesyłce, którą krakowski klub wysłał do Montevideo. W stolicy Urugwaju grupa fanów stworzyła drużynę, która wzoruje się na historii i tradycji Pasów. W środę obchodzili pierwszą rocznicę działalności.

Luis Suarez, Edinson Cavani, Diego Forlan. To nazwiska tylko trzech ze znanych na całym świecie urugwajskich piłkarzy. Tymczasem w stolicy południowoamerykańskiego kraju grupa pasjonatów za wzór obrała sobie Cracovię i jej byłych piłkarzy: Mateusza Cetnarskiego, Krzysztofa Pilarza i innych.

Koszulki w pasy

– To zespół z fantastycznymi kibicami, bogatą historią i wielką tradycją. Po ludziach widać w trakcie meczów miłość do tych barw – tłumaczył w „Przeglądzie Sportowym” Fran Patrone, jeden z założycieli Klubu Sportowego Cracovia de Uruguay.

Pasy z Urugwaju występują w amatorskich rozgrywkach Liga America Uruguay. Pierwszy sezon zakończyli na piątym miejscu. Cracovię mają nie tylko w nazwie. Występują w koszulkach w biało-czerwone pasy, które od lat są podstawowymi strojami pięciokrotnego mistrza Polski.

30 stycznia urugwajska Cracovia obchodziła pierwszą rocznicę działalności. Ich polski wzór nie zapomniał o pasjonatach z dalekiego kraju.

Prezent z Polski

Hiszpańscy piłkarze Airam Cabrera i Javier Hernandez w imieniu klubu skompletowali paczkę z prezentami. W dużym kartonie znalazły się proporzec i flaga Cracovii, 28 czarnych koszulek wyjazdowych, smycze na klucze i karty kibica z wgranymi karnetami dla wszystkich członków zespołu.

– Czekamy na was w Krakowie. Już wiecie, że macie z nami umówione spotkanie – zaprasza Airam Cabrera.

Rzecznik prasowy Przemysław Staniek mówi, że pod Wawelem czekają na przyjazd gości z Urugwaju. – Otrzymali karty z karnetami i będą bardzo mile widziani. Mamy nadzieję, że niedługo nas odwiedzą – zapewnia Staniek.

Także w środę Cracovia zaprezentowała spot promujący rundę wiosenną w wykonaniu klubu z ulicy Kałuży. „Dla nas Cracovia to całe życie” – wybrzmiewa z filmu. Pasy promują sprzedaż karnetów hasztagiem #TylkoCracovia.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne