Cztery nagrody dla zawodników Cracovii i Wisły. Bezkonkurencyjny Carlitos

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W krakowskich klubach ekstraklasy grają najlepszy obrońca, napastnik, strzelec i piłkarz ligi. Pierwsze wyróżnienie przypadło Michałowi Helikowi z Cracovii, a pozostałe statuetki zgarnął grający w Wiśle Carlitos.

W poniedziałek w Warszawie odbyła się gala podsumowująca sezon 2017/2018. Cracovia i Wisła nie zagrają w europejskich pucharach, ale ich piłkarze zostali docenieni. Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci rewelacji sezonu – Górnika Zabrze. Tytuł objawienia sezonu przypadł Szymonowi Żurkowskiemu, pomocnika – Rafałowi Kurzawie, a trenera – Marcinowi Broszowi.

Trzy razy Carlitos

Trzy statuetki pojechały na Reymonta. Carlitos został najlepszym strzelcem ligi (24 bramki), eksperci wybrali go także napastnikiem sezonu, a piłkarze grający w Lotto Ekstraklasie wybrali go najlepszym piłkarzem biegającym po polskich boiskach.

Wiślacki król strzelców wszystkie gole strzelił prawą nogą. W 36 występach miał 59 celnych uderzeń, najwięcej w lidze. – To dla mnie wielki dzień. Dziękuję klubowi, sztabowi szkoleniowemu i kolegom z drużyny. Dzięki nim mogę tutaj być – mówił Hiszpan, gdy odbierał złotego buta i statuetkę dla najlepszego napastnika.

Później jeszcze raz wyszedł na scenę, gdy okazało się, że koledzy z boiska docenili jego umiejętności i wybrali najlepszym zawodnikiem. – To dla mnie szczególna nagroda, bo głosowali na mnie piłkarze. Chciałem pogratulować Igorowi Anguli i podziękować mojej żonie, która dodaje mi sił, gdy ich brakuje – podkreślał 28-letni napastnik.

23-letni Michał Helik z Cracovii okazał się najlepszym obrońcą ligi. Jego niewątpliwym atutem są gole, bo strzelił ich aż osiem. – Nie traktuję tej nagrody indywidualnie. Jest ona dla wszystkich, którzy każdego dnia pozwalają mi się rozwijać i stawać się lepszym – mówił stoper Pasów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne