Deleu zasłużył na nasze obywatelstwo? Przepytaliśmy go z wiedzy o Polsce!

33-letni obrońca Cracovii, wcześniej występujący w Lechii Gdańsk, po długich miesiącach starań otrzymał w marcu polskie obywatelstwo. Luiz Santos Carlos, a teraz polski Ludwik, pokochał Polskę i wraz ze swoją partnerką z Polski chcą tu założyć rodzinę. Sprawdziliśmy, co zawodnik wie o naszym kraju. W naszym teście wypadł prawie perfekcyjnie!

Na początku znał tylko Jana Pawła II

Deleu urodził się 1 marca 1984 roku w Penedo. Do Polski trafił w połowie 2010 roku, m.in. za sprawą jego rodaka Edsona, który występował w Legii. O naszym kraju nie wiedział praktycznie nic. – Znany był mi tylko papież Jan Paweł II. Bardzo go kochałem i cieszę się, że jest już świętym. Jestem człowiekiem bardzo religijny, cała moja rodzina jest zaangażowana w sprawy wiary – mówi piłkarz Pasów.

Po czterech sezonach nad polskim morzem Deleu zamienił Lechią Gdańsk na Cracovię. Pod Wawelem występuje od 2014 roku. W czasie gry w Lechii poznał obecną narzeczoną, z którą planuje założenie rodziny. Swoją przyszłość wiąże z Polską. – Do Brazylii jeżdżę już tylko na wakacje – podkreśla. Midzy innymi dlatego od kilku lat myślał o polskim obywatelstwie. Piłkarz pokochał Polskę, uczuy się naszego hymnu, śpiewa piosenki patriotyczne. Polski paszport bardzo przyda mu się również w bardziej przyziemnych sprawach – podróżowaniu, czy zakupie mieszkania.

Deleu chce podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i szykuje dla niego koszulkę. – Wiem, że kibicuje Cracovii, może kiedyś przyjedzie na nasz mecz – liczy Brazylijczyk z polskim paszportem.

„Didiego” znamy od dawna i wiemy, że jego wiedzą o naszym kraju nie powstydziłby się Polak z krwi i kości. Mimo to, postanowiliśmy sprawdzić wiedzę piłkarza, który od 14 marca ma polski paszport. Jak mu poszło? Przekonajcie się sami!

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne