Derby w halowym memoriale dla Wisły Kraków

Za nami kolejny, jubileuszowy X Memoriał Michała Bobera i Michała Jeziora. W finale doszło do derbów Krakowa. Juniorzy starsi Wisły pokonali swoich rówieśników z Cracovii 2:0.

W niedzielę w hali Com-Com Zone w Nowej Hucie rywalizowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W obu rządziły drużyny młodzieżowe zespołów z ekstraklasy. W grupie A Cracovia pokonała GKS Katowice (2:0), Hutnika (1:0) i Krakusa (4:1). Jak burza przez tę fazę przeszli wiślacy, którzy w trzech meczach zdobyli aż 14 bramek. Okazali się lepsi od Garbarni (3:0), SMS Kraków (8:0) i AS Progres (3:0).

W finale Cracovia podjęła Wisłę. Derby sędziowane m.in. przez ekstraklasowego arbitra Tomasza Musiała zakończyły się wynikiem 2:0 dla Białej Gwiazdy. Zespół z Reymonta wygrał memoriał po raz drugi z rzędu. Kolejne miejsca zajęła Cracovia, AS Progres, Hutnik, Garbarnia, Krakus, GKS Katowice i krakowski SMS.

Memoriał poświęcony jest byłym juniorom Hutnika Michałowi Jeziorowi i  Michałowi Boberowi. Jezior zdążył nawet zadebiutować w III lidze. Obaj zginęli w nocy z 26 na 27 stycznia 2008 roku. Wraz z trzema innymi osobami wracali samochodem z 18-urodzin swoich kolegów. Kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu. Stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. Jeden z piłkarzy zginął na miejscu, a drugi zmarł  w szpitalu.

Po tragicznej śmierci Bobera i Jeziora rodziny i przyjaciele piłkarzy założyli fundację ich imienia. Pomaga ona młodym sportowcom i od 2009 organizuje memoriał ich pamięci.

comments powered by Disqus