Dwudniowe święto sportu na stadionie przy Reymonta

fot. Mateusz Chwajoł/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

– Tyle się dzieje, że 4. Krakowskie Forum Sportu potrwa dwa dni – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wiceprezydent Anna Korfel-Jasińska podkreśla, że forum można porównać do targów, gdzie każdy może zaprezentować swoją ofertę, a dzieci i rodzice zobaczyć, że jest w czym wybierać.

– Ruch jest bardzo ważny, a często o nim zapominamy. Kończy się rok szkolny, więc warto wyjść ze szkolnych sal i boisk. I przyjść na forum sportu – podkreśla Korfel-Jasińska.

Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ulicy Reymonta 20 w piątek od godziny 9 do 16 i w sobotę od 11 do 16. Atrakcje rozłożone na dwa dni to nie jedyna zmiana. Wcześniejsze edycje odbywały się na początku września, teraz forum zaplanowano przed wakacjami.

Zaprezentowana zostanie oferta krakowskich klubów sportowych, organizacji i stowarzyszeń kultury fizycznej. Spotkanie ma propagować aktywny wypoczynek wśród mieszkańców.

Propagowanie sportowego stylu życia

Każdy młody uczestnik 4. Krakowskiego Forum Sportu otrzyma dwustronną kartę obowiązującą w piątek (pierwsza strona karty) i w sobotę (druga strona) do zbierania pieczątek ze stref aktywności. Za zebranie wszystkich pieczątek przewidziana jest atrakcyjna nagroda. Za zdobycie jednej strony w piątek lub sobotę dziecko otrzyma drobny upominek.

– Tym wydarzeniem chcemy również pokazać, że stadion im. Reymana jest nie tylko dla piłkarzy, ale dla wszystkich mieszkańców. Prezesów i menedżerów klubów zapraszamy na specjalny panel, z którego dowiedzą się jak zarządzać, skąd można pozyskać pieniądze – mówi Krzysztof Kowal. Forum sportu będą towarzyszyć Piknik – Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne (14 i 15 czerwca) i Color Run (15 czerwca, na Błoniach Krakowskich).

– Coraz mniej się ruszamy, dopadają nas choroby cywilizacyjne. A sport nie zajmuje ani dużo czasu, ani nie jest drogi. Wystarczy chcieć. Zapraszamy również na badania profilaktyczne, bo często nie mamy wiedzy o swoim zdrowiu – mówi Tomasz Więcek, rzecznik prasowy Wyścigu po Zdrowie Tour de Pologne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne