We wtorek koniec zgłoszeń internetowych do 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i Olimpijskiej 5-tki

fot. Archiwum ZIS w Krakowie
Do wtorku, do godziny 23:59 przyjmowane są zgłoszenia internetowe do półmaratonu i biegu towarzyszącego, które odbędą się 13 października.

Biuro zawodów i cała baza obu biegów będą zlokalizowane w Arenie Kraków. Tam też – na płycie głównej – umiejscowiona zostanie brama mety. Start nastąpi sprzed hali – z ulicy Stanisława Lema.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Opłata startowa wynosi 100 złotych. Będzie jeszcze możliwość zgłoszenia się do biegu w biurze zawodów w Tauron Arenie Kraków (11 i 12 października). Wpisowe wyniesie wtedy 150 złotych.

Limit uczestników to 12 000. Numery startowe ma już nadane niespełna 9300 zawodniczek i zawodników. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są w tym miejscu. Istnieje możliwość zapisów grupowych (co najmniej 10 osób) dla drużyn, klubów, stowarzyszeń czy firm. Szczegóły można znaleźć w regulaminie biegu.

Uczestnicy półmaratonu (21 kilometrów i 97,5 metra) przebiegną przez Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ulicą Wiślną, a następnie podążą ulicą Grodzką, świętego Idziego i Bernardyńską. Na trasie biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najważniejsze krakowskie zabytki, w tym Wawel, Sukiennice, Bazylikę Mariacką czy kościół na Skałce. Zobaczą też obiekty sportowe – poza Kraków Areną to dwa stadiony miejskie Halę 100-lecia KS Cracovia – a także Centrum Kongresowe ICE i kładkę Bernatka.

Olimpijska 5-tka

Do zakończenia zapisów internetowych opłata startowa wynosi 50 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (1500), będzie jeszcze możliwość zapisania się w biurze zawodów (11 i 12 października) i uiszczenia wpisowego w wysokości 80 zł gotówką. Na razie numery startowe zostały nadane niespełna 800 osobom. Regulamin biegu dostępny jest w tym miejscu.

Kraków trzeci rok z rzędu uczci historyczną rocznicę. Dwa lata temu „5 dla Kościuszki” upamiętniono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, a przed rokiem „5 dla Niepodległej” świętowano obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W tym roku impreza przypomni o Polskim Komitecie Olimpijskim, który został powołany w Krakowie 12 października 1919 roku.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne