Futsal wraca pod Wawel! Akademicy wygrywają w Pucharze

Futsal w wydaniu akademickim ma się w naszym mieście dobrze fot. LoveKraków.pl

Po zniknięciu z futsalowej mapy Polski Wisły Krakbet Kraków, zanosiło się na naturalną śmierć tej dyscypliny w naszym mieście. Pod Wawelem pojawiła się jednak nowa siła - Kadra GAP AZS UEK Kraków, która już odnosi pierwsze sukcesy.

Futsalowe emocje w Krakowie

W minioną sobotę nie zabrakło emocji w hali sportowej UEK w Krakowie. "Ekonomiści" w 1/32 finału Halowego Pucharu Polski podjęli tam pierwszoligową Stal Mielec i, choć faworytami z pewnością nie byli, zdołali pokonać rywala. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 4:4, a do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której gospodarze dołożyli trzy gole i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy.

– Mam nadzieję, że nasza drużyna da pozytywnego kopa do tego, żeby futsal w Krakowie stanął na nogi, tym razem w wersji akademickiej. Chcemy godnie reprezentować Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i całe miasto, a ten mecz pokazuje, że zaczyna się dla nas fajna przygoda – powiedział po końcowym gwizdku kapitan i jednocześnie grający trener Kadry GAP AZS UEK, Daniel Bukalski.

Czas na potęgę

Po zwycięstwie w 1/32 finału, w styczniu Kadra zmierzy się z rywalem z najwyższej półki. Do Krakowa przyjedzie Rekord Bielsko-Biała - mistrz Polski w sezonie 2013/14 i aktualny wicelider tabeli ekstraklasy. – Futsal ma to do siebie, że każdy może wygrać z każdym. Nie spisuję na straty naszego zespołu, wręcz przeciwnie, wierzę w to, że nawiążemy walkę – zapowiada Bukalski.

Kadra GAP AZS UEK Kraków - Stal Mielec 7:4 (2:3, 4:4)

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne