Garbarnia znów ze spuszczonymi głowami

Nowy trener, stare grzechy. Bogusław Pietrzak nieudanie zadebiutował w roli trenera Garbarni. W meczu dwóch małopolskich drużyn okupujących dolne rejony tabeli, Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał  w Krakowie z Brązowymi 3:1.

Choć Mirosław Hajdo nie pracuje już w zespole beniaminka, kibice nie zapomnieli o jego zasługach. W czasie meczu kilka razy skandowali jego nazwisko, a na trybunie zawisł transparent z podziękowaniami między innymi za dwa awanse.

Niestety, oglądaliśmy też Garbarnię, którą znamy z wielu spotkań I ligi pod wodzą Hajdy: grającą niezłą piłkę, stwarzającą sytuacje, ale kończącą mecz bez punktów.

Nieciecza, z tyloma ekstraklasowymi nazwiskami w składzie, do przerwy straszyła nieporadnością i tylko brak skuteczności dawał im przy zejściu do szatni bezbramkowy remis.

Po przerwie Garbarnia objęła prowadzenie po pierwszym w sezonie trafieniu Mateusza Węsierskiego. Podawał mu Paweł Pyciak, a wcześniej akcję przyspieszył Łukasz Pietras.

Stare grzechy

Był to, niestety, miły początek złego zakończenia. Węsierski zszedł z boiska, bo trener uznał, że nie ma już sił, a kolejne gole – zbyt łatwo – zdobywali tylko goście: Vladislavs Gutkovskis, Roman Gergel i z karnego Piotr Wlazło (po faulu Szymona Kobusińskiego na Gergelu).

Dostaliśmy gole po zbyt prostych stratach. Gdyby na początku wpadły dwie sytuacje, historia byłaby zupełnie inna. Mimo wszystko jestem zaskoczony in plus, myślałem, że rywal będzie bardziej dominował – twierdzi Bogusław Pietrzak.

Była to czwarta z rzędu porażka Brązowych, którzy pozostają czerwoną latarnią rozgrywek. Już we wtorek zagrają zaległy mecz z GKS-em w Katowicach.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:0)

Bramki: Węsierski (57.) – Gutkovskis (62.), Gergel (77.), Wlazło (88., karny).

Garbarnia: Cabaj – Kobusiński, Czekaj, Garzeł, Pyciak – Wójcik, Masiuda, Pietras (Kostrubała), Gawle (70. Kiebzak) – Węsierski (61. Nowak), Ogar.

Bruk-Bet Termalica: Trela – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Słaby – Kalisz, Jovanović (70. Kiełb), Kupczak, Gergel – Stefanik (46. Wlazło) – Gutkovskis.

Żółte kartki: Wójcik – Kalisz.