Gieorgij Żukow w drużynie Białej Gwiazdy

Kontrakt Żukowa zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku fot. oficjalna strona Wisły Kraków

Wisła Kraków ma nowego zawodnika. Gieorgij Żukow ma wzmocnić środkowy sektor krakowskiego zespołu.

Roczny kontrakt Żukowa, który występuje najczęściej na pozycji środkowego pomocnika, będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku, z możliwością przedłużenia po stronie klubu.

Gieorgij Żukow urodził się 19 listopada 1994 roku w Semeju. Oprócz kazachskiego, posiada także obywatelstwo belgijskie. Pierwsze ważne kroki w piłkarskiej karierze stawiał w młodzieżowym zespole Beerschot AC, z którego następnie w sezonie 2012/2013 awansował do pierwszej drużyny, występującej wówczas na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Belgii.

Na koniec sezonu zawodnik przeszedł do drugiego zespołu Standard Liège. Jednak nie na długo, bo w kolejnych sezonach był wypożyczany kolejno do kazachskiego FC Astana, z którym dwa razy wywalczył mistrzostwo kraju, oraz holenderskiego Roda JC Kerkrade.

W lipcu 2016 roku zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Uralu Jekaterynburg. Z Rosji jednak wyprowadził się już z początkiem 2017 roku, by związać się z Kairatem Almaty.

Karierę reprezentacyjną Żukow rozpoczął w belgijskiej kadrze do lat 19, z którą wystąpił w trzech spotkaniach. Później podjął decyzję o reprezentowaniu barw Kazachstanu w zespole U-21 oraz na szczeblu seniorskim, na którym zadebiutował w marcu 2015 roku w meczu towarzyskim z Rosją. Jego dotychczasowy bilans w dorosłej drużynie narodowej to 15 meczów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne