Hala przy al. Focha coraz bliżej ukończenia. Już myślą o wyposażeniu [ZDJĘCIA]

Budowa hali przy al. Focha fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze w tym roku obiekt ma zostać podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, a po wykonaniu przyłącza elektrycznego rozpoczną się rozruchy i sprawdzanie. Zgodnie z umową budowa Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych ma zakończyć się w kwietniu 2018 roku.


Pierwsza zieleń na tarasie

Ostatni raz postęp prac sprawdzaliśmy pod koniec wakacji. Wówczas montowane były elementy fasady ze szkła i stali kortenowskiej. Na pół roku przed planowanym oddaniem obiektu odbyło się już malowanie, wykonane zostały sufity podwieszane oraz stolarka i ślusarka drzwiowa. Na tarasie o powierzchni około 700 metrów kwadratowych, który ma być wizytówką hali, rosną już pierwsze rośliny. Dostaniemy się tam windą, klatką schodową, schodami zewnętrznymi lub specjalną 220-metrową pochylnią, która zaczyna się niedaleko rzeki Rudawy.

Na ścianach położone zostały płytki, gotowy jest już parking od strony wschodniej, a także instalacje: elektryczne wewnętrzne, niskie prądy, sanitarne. Na ukończeniu jest instalacja chłodzenia. W środku są już zamontowane lampy, nagłośnienie i kamery. Zakończono biały montaż.

– Dobiegają końca prace przy elewacjach. Do wykonania pozostały posadzki żywiczne, trzeba także położyć wykładziny, zamontować balustrady i krzesełka na trybunach. W tym roku planowane jest jeszcze podłączenie obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej, a po wykonaniu przyłącza elektrycznego rozpoczną się rozruchy i sprawdzenia – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Ze względu na warunki wysokości zabudowy, płyta boiska będzie znajdować się 3,5 metra pod poziomem terenu. Sala gier będzie mieć wymiary 44 na 26 metrów, a na trybunach będzie mogło zasiąść ponad 800 widzów. Hala zostanie w pełni wyposażona w szatnie, siłownię, sale konferencyjne, punkt gastronomiczny i hotel z 17 pokojami.

Przetarg na wyposażenie, oczekiwanie na wybór operatora

Koszt budowy hali to około 44 miliony złotych. 31 milionów pochodzi z budżetu miasta, a 13 udało się pozyskać z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycję według projektu Biura Projektów Lewicki Łatak realizuje Skanska S.A.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta zaplanowano 2,7 miliona złotych na wyposażenie hali. 25 października Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg na „Zakup, dostawę i montaż wyposażenia wnętrz dla hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych”.

Miejska jednostka musi jeszcze wybrać operatora obiektu. Chciałby nim być m.in. Klub Sportowy Cracovia 1906, ale niewykluczone, że obiekt będzie utrzymywany przez więcej podmiotów. Nad grą w nowoczesnym obiekcie zastanawia się Trefl Proxima Kraków, klub posiadający drużynę kobiet w siatkarskiej ekstraklasie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne