Hiszpan za Hiszpana. Brat Carlitosa w Cracovii

fot. cracovia.pl

Po przejściu testów medycznych trzyletni kontrakt z Pasami podpisał 24-letni Ruben Lopez Huesca. Napastnik jest bratem Carlosa Lopeza, piłkarza Legii i byłego zawodnika Wisły.

Ściągnięcie drugiego napastnika (wcześniej umowę podpisał Portugalczyk Rafael Lopes) w piątek zapowiadał trener Michał Probierz. Przyjazd Hiszpana do Krakowa oznacza, że nie uda się porozumieć z jego rodakiem Airamem Cabrerą, najlepszym strzelcem drużyny w poprzednim sezonie, który był wypożyczony z klubu Extramadura UD.

Ruben Lopez Huesca – nazywany Rubio – grał w III lidze hiszpańskiej. Kampanię 2019/2020 zakończył z 30 występami i sześcioma bramkami w barwach CD Alcoyano. W poprzednich sezonach także strzelał po kilka bramek, ale nigdy nie zdobył ich więcej niż siedem. W rezerwach Elche CF zasłynął ze strzelania trzech goli w osiem minut.

Rubio jest młodszym bratem Carlitosa, króla strzelców ekstraklasy w barwach Wisły w sezonie 2017/2018. Przeciwko sobie będą mogli zagrać w 9. kolejce zaplanowanej na 21 września, kiedy Cracovia podejmie Legię, obecny klub Carlitosa.

Również spróbuje

Wiele ich łączy, ale są innymi typami zawodników. Rubio jest prawie dziesięć centymetrów wyższy i ma więcej atutów w walce fizycznej. Zawodników, którzy potrafią porozbijać obrońców, lubi trener Cracovii.

Po udanym wejściu Carlitosa do ekstraklasy Rubio postanowił, że też spróbuje sił w Polsce. – Brat tyle dobrego opowiada mi o Polsce, ekstraklasie, Wiśle. Nie może się nachwalić klubu, miasta, kibiców. To wszystko sprawia, że faktycznie chciałbym spróbować u was – mówił Hiszpan w 2017 roku na łamach „Super Expressu”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne