Kolejny zimowy wstrząs w hokejowej Cracovii. Znów przyniesie dobry efekt?

fot. LoveKraków.pl

Portal Hokej.net informuje, że Cracovia tuż przed zamknięciem zimowego okna transferowego wypowiedziała kontrakty dwóm czołowym zawodnikom. Nietrudno się domyślić, że chodzi o ostatnie wyniki zespołu. Podobny ruch działacze zastosowali rok temu, gdy zespół również był w kryzysie.

Chodzi o dwóch obrońców mistrza Polski – Słowaka Petra Novajovskiego i Czecha Lukasa Ziba. Zawodnicy, co potwierdził nam jeden z nich, otrzymali 14-dniowe wypowiedzenia umów. Na oficjalnej stronie Pasów na razie próżno szukać o tym fakcie jakiejkolwiek informacji. Zimowe okno transferowe zamyka się 1 lutego o północy. Na razie nie wiadomo, czy klub pozyska kogoś w miejsce zwolnionych hokeistów.

Pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi Pasy są w słabej formie i przegrywają częściej, niż powinny. W niedzielę uległy Podhalu Nowy Targ 0:4, co było ich pierwszą porażką z tym zespołem od ponad dwóch lat. Skutkiem tego jest dopiero trzecie miejsce w tabeli, a do tego pod koniec grudnia zespół Rudolfa Rohaczka przegrał przed własną publicznością finał Pucharu Polski.

Rok temu pomogło

Niemal identyczna sytuacja panowała w krakowskim klubie przed rokiem. Na przełomie 2016 i 2017 zespół spisywał się poniżej oczekiwań, także nie zdobył Pucharu Polski. Reakcja klubu? Rozwiązane zostały kontrakty z Patrikiem Svitaną i Richardem Jencikiem, a reszcie zespołu obciął kontrakty i obiecał, że wszystko zostanie wypłacone, gdy zespół zdobędzie mistrzostwo. Pomogło, bo na wiosnę ubiegłego roku Pasy po siedmiu finałowych meczach okazały się lepsze od GKS-u Tychy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne