Kontuzja Łukasza Burligi

Łukasz Burliga fot. KP

Prawy obrońca Wisły rozegrał zaledwie 45 minut w drugim wiosennym meczu przeciwko Zagłębiu Lubin.

32-letni piłkarz zaczął mecz w pierwszym składzie, ale na drugą połowę już nie wyszedł. Zastąpił go David Niepsuj.

– „Bury" ma problem z mięśniem czworogłowym. W najbliższym czasie się okaże, jak poważny jest to uraz. Mam nadzieję, że na mecz z Koroną będzie już gotowy  – mówi trener Artur Skowronek.

Już bez Burligi w składzie Biała Gwiazda zdobyła po przerwie bramkę na 1:0, która dała jej trzy punkty i wyjście ze strefy spadkowej. Na listę strzelców wpisał się Vukan Savicević.

W rundzie jesiennej Burliga zagrał w zaledwie siedmiu meczach. Najpierw zmagał się z zapaleniem spojenie łonowego, a później był bardzo osłabiony, bo jego organizm opanowała bakteria.

Po dwóch wiosennych kolejkach krakowianie mają na koncie 23 punkty i zajmują 13. miejsce. Wyprzedzają Koronę Kielce, która ma taki sam dorobek. W niedzielę o godzinie 15 zespoły Skowronka i Mirosława Smyły zmierzą się na stadionie przy ulicy Reymonta.