Krakowskie biegi przełożone na 2021 rok

fot. PAULINA KOZIEŁ/LOVEKRAKÓW.PL

– Jak tysiące biegaczy, mieliśmy nadzieję, że biegi będą mogły odbyć się w tym roku. Aż do teraz liczyliśmy na pojawienie się regulacji i wytycznych odnośnie ewentualnego modelu organizacji dużych imprez biegowych. Niestety, trwająca pandemia i nam pokrzyżowała plany – komunikują organizatorzy imprez biegowych.

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wynikające z tego faktu regulacje władz państwowych, sanitarnych i brak możliwości organizacji masowej imprezy biegowej w formie tradycyjnej, organizatorzy 19. PZU Cracovia Maraton zapowiedzieli, że maraton odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. Wydarzenia towarzyszące – Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Bieg Nocny na 10 km zostały przeniesione na 24 kwietnia 2021 roku.

14. PZU Biegu Trzech Kopców ma się odbyć 3 października 2021 roku, a 7. PZU Cracovia Półmaraton Królewski dwa tygodnie później.

– Zapraszamy do udziału w PZU Cracovia Maraton Challenge – wirtualnym treningu do 19. PZU Cracovia Maraton. Liczymy, że chociaż w ten sposób będziemy mogli przeżyć biegowe emocje – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

 

comments powered by Disqus