Kuźba awansował, debiut Moskala

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Były piłkarz Wisły Kraków, a do niedawna skaut krakowskiego klubu, został szefem tego działu. Miejsce Marcina Kuźby zajmie Kamil Moskal.

O tym, że Kuźba będzie rządził skautingiem Wisły Kraków, klub poinformował we wtorek. – Pion sportowy 13-krotnego mistrza Polski uzupełnił natomiast 25-letni Kamil Moskal, który będzie współodpowiedzialny za poszukiwania potencjalnych wzmocnień pod kątem pierwszego zespołu, a także juniorów starszych – czytamy na oficjalnej stronie Białej Gwiazdy.

– Jest to zupełnie nowa rola, ale myślę, że wiedza, którą nabyłem jako piłkarz, jest wystarczająca. Zajmowałem się również trenowaniem dzieci i młodzieży, więc wydaje mi się, że to też może się przełożyć na efekty moich działań – stwierdza Moskal.

Obecnie były piłkarz ma za zadanie obserwować mecze I i II ligi. Syn Kazimierza Moskala dodaje, że będzie szukał młodych piłkarzy, którzy mogą wzmocnić pierwszą drużynę, ale również zespół występujący w Centralnej Lidze Juniorów.

Kamil Moskal to syn legendy Wisły, Kazimierza Moskala. Z Białą Gwiazdą jako zawodnik związany był od wieku juniorskiego. Ostatnie trzy sezony spędził w Garbarni Kraków.

Marcin Kuźba w Wiśle pojawił się w sezonie 2002/2003 i z krótką przerwą na Olympiakos Pireus występował przy Reymonta do 2007 roku. Dla krakowskiego klubów zdobył 26 bramek w różnych rozgrywkach. Jest też sześciokrotnym reprezentantem Polski.

REKLAMA

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne