Lekkoatleci mają już gdzie trenować [ZDJĘCIA]

fot. Den Didenko, Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wyremontowane bieżnie, nowe nawierzchnie skoczni czy nowe szatnie – to tylko część ułatwień, z których mogą po remontach korzystać lekkoatleci na stadionach WKS Wawel i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”. Wcześniej ćwiczyli w trudnych warunkach, teraz mogą się pochwalić przed sportowcami przyjeżdżającymi do Krakowa.

Od trzech sezonów młodzi lekkoatleci mogą korzystać ze zrewitalizowanego stadionu przy ulicy Bulwarowej, naprzeciwko Zalewu Nowohuckiego. Prace prowadzone przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie trwały dwa lata i kosztowały 3 miliony złotych. W ramach inwestycji zmieniona została geometria stadionu – nowy jest szerszy i daje większe możliwości. Stara trybuna od strony osiedla została natomiast zdemontowana.

Najpierw stadion, potem szatnie

Stadion zyskał nową, sześciotorową bieżnię, z odpowiednim odwodnieniem. Zakupiono też potrzebny sprzęt. W tym roku sportowcy mogą się cieszyć z kolejnego postępu: zyskali wyremontowane szatnie. – Te szatnie i ubikacje pamiętały czasy Gierka. Wyglądały naprawdę strasznie. Teraz są całkowicie wyremontowane, są wyposażone w saunę, prezentują europejski poziom – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Rafał Mikoś, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”, zarządzającego obiektem.

Oprócz tego powstała 170-metrowa salka, która służy do prowadzenia zajęć, np. z tańca, tenisa stołowego czy jiu-jitsu. Tam też odbywają się zajęcia w ramach półkolonii. – Sytuacja zdecydowanie się poprawiła. Mając infrastrukturę jesteśmy w stanie poprowadzić o wiele więcej zajęć i bardziej specjalistycznych – opisuje Mikoś.

Nowe możliwości

W ubiegłym roku zakończyły się natomiast prowadzone w dwóch etapach prace na terenie obiektów WKS Wawel przy ul. Podchorążych. Remont obejmował m.in. nawierzchnię bieżni i zakoli wraz z podbudową, wymianę odwodnienia i wykonanie instalacji nawadniania części trawiastej, skocznię do skoku w dal i trójskoku. Parametry urządzeń zostały podniesione do obowiązujących przepisów. Łącznie prowadzone przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie prace kosztowały ponad 11 milionów złotych.

– Mamy teraz stadion z nawierzchnią z poliuretanu najwyższej jakości. Dzięki temu możemy realizować programy szkoleniowe we wszystkich grupach wiekowych, w różnych dyscyplinach – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Grzegorz Sobczyk, kierownik sekcji lekkoatletyki.

Bili rekordy, chcą przyjechać ponownie

Jak opowiada, z oferty klubu korzysta teraz bardzo wiele osób, a nowoczesny obiekt przyciąga nowych chętnych. – To jest jedna z najlepszych nawierzchni w Polsce z punktu widzenia szybkości. W ubiegłym roku odbyły się tu mistrzostwa Polski w wieloboju. Obserwowaliśmy bardzo pozytywny odbiór ze strony uczestników – podkreśla Sobczyk.

Klub liczy też na to, że Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zrealizuje jeszcze ostatni zaplanowany etap prac, a więc budowę nowej trybuny głównej. – To umożliwi nam organizowanie imprez na obiekcie. Wtedy stadion stanie się faktycznie w pełni obiektem na miarę Krakowa – ocenia Sobczyk.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne