Maciej Musiał ma wrócić do Wisły w nowej roli

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy Reymonta miał już wiele zadań. Maciej Musiał ma wrócić do Wisły Kraków w roli koordynatora do spraw szkolenia. Ma być łącznikiem między akademią i pierwszym zespołem. Kadrę szkoleniową wzmocni z kolei były trener młodzieży w Legii Warszawa.

Z Wisłą od zawsze

Musiał odszedł z Wisły rok temu i został asystentem Kazimierza Moskala w Pogoni Szczecin. Po sezonie szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia zespołu i Musiał mógł wrócić do Krakowa. 40-latek jest synem legendy Białej Gwiazdy - Adama Musiała i bratem Tomasza, sędziego międzynarodowego i ekstraklasy. Grał w futsalowej drużynie Krakbetu, był kierownikiem zespołu, asystentem pierwszego szkoleniowca i trenerem rezerw.

Musiał ma odciążyć Rafała Wisłockiego, który jest jednocześnie dyrektorem zarządzającym i koordynatorem do spraw szkolenia. Ma być łącznikiem między akademią i pierwszym zespołem. Piłkarska spółka planuje zwiększyć środki na szkolenie młodzieży i zainwestować w infrastrukturę. O szczegółach napiszemy w najbliższym czasie. Rozmowy z Musiałem wciąż się toczą, ale ich finał jest blisko.

Pracę w akademii rozpocznie także Tomasz Tchórz. Ostatnio pracował w Benfice, wcześniej szkolił młodzież w Legii Warszawa.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne