Marzena Sarapata nowym prezesem TS Wisła

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Marzena Sarapata, prezes Wisły Kraków, została również prezesem Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Zdecydowali o tym członkowie towarzystwa podczas walnego zebrania. Sarapata zastąpi na stanowisku Piotra Dunina-Suligostowskiego, który złożył dymisję w miniony czwartek.

Marzena Sarapata już wcześniej zasiadała w zarządzie TS. Jest absolwentką studiów z zakresu Zarządzania Organizacjami Sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada tytuł Menedżera Sportu nadawany przez Ministra Sportu. W ramach swojego doświadczenia zawodowego m.in. brała udział w przygotowaniu Euro 2012. Wisłą Kraków kieruje od sierpnia ubiegłego roku.

Odejście przez Facebooka

Dzisiejsza informacja to konsekwencja wydarzeń z ostatnich dni. W czwartek ogłoszono, że Piotr Dunin-Suligostowski nie jest już prezesem TS Wisła. Zarząd klubu przyjął jego dymisję, którą złożył po powrocie z urlopu. Była to konsekwencja niestosownego komentarza, jaki umieścił na Facebooku, pod postem o odwiedzinach Marty Kaczyńskiej na Wawelu. Napisał wówczas: „niech przyjedzie skoro świt zabierze brata i wyp… do warszawy” (pisownia oryginalna). Po tym incydencie zarząd TS zawiesił prezesa.

Dunin-Suligostowski działa w TS Wisła od 2003 roku. Przez cztery kolejne lata był wiceprezesem do spraw finansowych, kierował też sekcją koszykówki kobiet. Do zarządu TS Wisła wszedł w 2011 roku. W 2015 został wybrany na stanowisko prezesa, zastępując tym samym Ludwika Mięttę-Mikołajewicza. Jeszcze w tym samym roku objął równocześnie stanowisko prezesa Wisły Kraków SA., ale piastował je tylko przez sześć miesięcy, do czasu złożenia dymisji.

TS Wisła Kraków jest właścicielem 100 procent akcji Wisły Kraków SA.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne