Mecz Cracovii zakończy pierwszą „wiosenną” kolejkę. Powtórka z lipca

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Piłkarze Pasów jeszcze przez ponad tydzień będą trenować w Rącznej, nim rozjadą się na przerwę zimową, ale wiedzą już, kiedy w 2023 roku rozegrają pierwszy mecz o punkty. Podejmą Górnika Zabrze w poniedziałek 30 stycznia.

Mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze i Cracovią kończył 1. kolejkę. 18 lipca piłkarze Jacka Zielińskiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon i wygrali na Śląsku 2:0 po golach Floriana Loshaja i Michała Rakoczego. Spotkanie rewanżowe, którego gospodarzem będą Pasy, odbędzie się 30 stycznia. To poniedziałek, a więc ich rywalizacja również zakończy 18. kolejkę. Ekstraklasa SA ustaliła początek na godzinę 19.

Krakowianie skończyli rundę jesienną porażką z Wisłą Płock i na półmetku zajmują ósme miejsce (25 punktów). Górnik uległ Miedzy Legnica, co oznacza, że skończył rok na 12. miejscu z 20 punktami. 

W tym roku jeszcze dwa sparingi

Piłkarze Cracovii po szybszym zakończeniu rundy jesiennej (z powodu trwających mistrzostw świata w Katarze) nie dostali od razu wolnego. Trenują w Rącznej (niektórzy grali w meczach reprezentacji) i rozgrywają sparingi z zespołami słowackiej ekstraklasy. Pierwszy, z FK Zeleziarne Podbrezova, przegrali 3:4, a kolejny rozegrają już w sobotę o godzinie 11:30 z Duklą Bańska Bystrzyca. 3 grudnia podejmą Tatran Liptowski Mikułasz i dopiero potem rozjadą się na urlopy.

Zespół wróci do treningów 28 grudnia. W styczniu wyleci na zgrupowanie w Turcji.

Jaki wynik w tym sezonie osiągną piłkarze Cracovii?

  • 25,5% (132)
  • 53,1% (275)
  • 11,2% (58)
  • 10,2% (53)