Memoriał Wagnera w sierpniu. „Możecie się spodziewać niespodzianek”

fot. MPAimages

Od 1 do 3 sierpnia Tauron Arena Kraków będzie gospodarzem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Organizatorzy oficjalnie nie informują o mieście, w którym się odbędzie, ale jest przesądzone, że po raz piąty w historii i czwarty rok z rzędu impreza odbędzie się pod Wawelem.

Dla siatkarzy Vitala Heynena turniej w Krakowie będzie generalną próbą przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W Gdańsku oprócz Polski zagrają Francja, Słowenia i Tunezja. Awans na igrzyska w Tokio wywalczy tylko najlepsza drużyna.

Organizatorzy memoriału od lat starają się słuchać trenerów kadry, by dobrać jak najlepszych przeciwników, którzy pomogą się odpowiednio przygotować do najważniejszych imprez.

– Na razie mogę zdradzić tylko tyle, iż mogą się państwo spodziewać niespodzianek i oczywiście wspaniałych emocji. Będziemy na bieżąco informować o tym, które drużyny zostaną rywalami Polaków – mówi Cezary Mróz, wiceprezes fundacji organiującej memoriał.

W ubiegłym roku imprezę wygrała Polska. Kilka tygodni później biało-czerwoni obronili mistrzostwo świata na parkietach w Bułgarii i we Włoszech.

W tym roku memoriał będzie jedyną siatkarską imprezą w Kraków Arenie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne