Michał Probierz nie komentuje trudnych spraw, za to bierze w obronę piłkarzy z polskiej ligi

fot. KP

Trener Cracovii przychodził na konferencje z doniczką i w różowych okularach. Przed niedzielnym meczem z Lechem Poznań jego gadżetem był komputer.

48-letni szkoleniowiec zaprezentował niewykorzystane sytuacje gwiazd futbolu z innych lig. Tłumaczył, że jest zniesmaczony otoczką ekstraklasy. – Sam wypowiadam się o niej negatywnie, ale czasami atak na piłkarzy jest niesmaczny – mówił poirytowany.

– U nas się pokazuje jak zawodnicy nie strzelają i uderzają z daleka. Gwiazdy wielkiego formatu też nie wykorzystują sytuacji i kopią byle gdzie. Szkoda, że potrafimy się znęcać nad Polakami i ligowcami – dodał i podkreślił, że wielu kibicom łatwo krytykować, a często nie potrafią przyjść na stadion i kupić biletu za 10 złotych.

Bez komentarza

Pasy zaczęły wiosnę od zwycięstwa i nadal zajmują wysokie drugie miejsce. Gorzej dzieje się wokół klubu. Przyszły sezon może zacząć z ujemnymi punktami, bo niedawno sąd wydał wyrok w sprawie meczów krakowian w sezonie 2003/2004. 18 z nich mogło być ustawionych z pomocą Jacka P. i Rafała R. Cracovia ma także problem z czeskim obrońcą. David Jablonsky został skazany w Czechach za próby ustawiania spotkań juniorów w 2012 roku. Jeżeli zostanie zdyskwalifikowany na dłużej niż trzy miesiące, może mieć zakaz gry także na polskich boiskach.

– Nie komentuję tego, skupiamy się na meczu z Lechem. Na razie nie ma oficjalnego stanowiska w jakiejkolwiek sprawie – uciął temat.

Jablonsky nie zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach z powodu czerwonej kartki przeciwko Koronie Kielce. Klub odwołał się od trzeciego spotkania zawieszenie, ale na razie nie zna decyzji. Z Jablonskym czy bez, Probierz i tak będzie musiał dokonać jednej zmiany na środku obrony, ponieważ pauza za kartki czeka Ołeksija Dytiatjewa.

Trener nie chce zdradzać, kogo wystawi obok Michała Helika. Najbardziej prawdopodobne jest, że partnerem Polaka będzie Michal Siplak.

W 21. kolejce Pasy wygrały 1:0 z Arką, a Lech pokonał 3:0 Raków Częstochowa. W niedzielę o godzinie 17.30 zespoły zmierzą się na stadionie Cracovii.

– Ważne będzie przygotowanie taktyczne i fizyczne. Będziemy musieli zniwelować ich atuty – zapowiada Probierz.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne