Mistrzynie przyjadą zachęcać młode krakowianki

fot. materiały prasowe

Otylia Jędrzejczak, Justyna Święty-Ersetic, Julia Michalska-Płotkowiak czy Patrycja Czepiec – między innymi te znane byłe lub wciąż aktywne sportsmenki będą zachęcać krakowskie nastolatki, by nie rezygnowały z zajęć wychowania fizycznego.


3 czerwca Fundacja Otylii Jędrzejczak organizuje w hali Cracovii kolejną odsłonę projektu „Mistrzynie w szkołach”. Skierowana jest do uczennic w wieku gimnazjalnym i licealnym, bo właśnie w tej grupie zauważalna jest najwyższa absencja na lekcjach wychowania fizycznego.

– Pokazujemy im, że lekcja wf-u jest fajna i bardzo potrzebna. Pamiętajmy, że poprzez sport wypracowujemy cechy niezbędne do dobrego funkcjonowania w życiu, jak choćby determinacja czy konsekwencja w dążeniu do celu – mówi mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak.

W najbliższy poniedziałek, 3 czerwca w hali Cracovii przy alei Focha obok Jędrzejczak zobaczymy między innymi lekkoatletkę Justynę Święty-Ersetic, byłą wioślarkę Julię Michalską-Płotkowiak i koszykarkę Patrycję Czepiec.

Zapisywać można się za pośrednictwem strony internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Uczestniczki akcji mogą liczyć nie tylko na cenne rady mistrzyń sportu. Otrzymają także pakiety startowe ufundowane przez fundację i jej partnerów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec