Nowa trasa 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

3. Cracovia Półmaraton Królewski fot. Szymon Gruchalski

W niedzielę 15 października odbędzie się czwarta edycja krakowskiego półmaratonu ze startem przed Tauron Areną Kraków i metą w środku hali. W środę organizatorzy opublikowali trasę biegu.

W porównaniu z biegiem z jesieni 2016 roku, organizatorzy musieli zmienić przebieg trasy. Z powodu remontów prowadzonych w Krakowie, w tym roku tysiące biegaczy nie przebiegną m.in. przez skrzyżowanie ul. Grodzkiej i placu Wszystkich Świętych. Trasa ma już odpowiedni atest. Jej pomiar wykonał Marek Tokarczyk z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będą mieć w zasięgu wzroku nie tylko zabytki - takie jak Wawel czy historyczne budowle sakralne - jak kościół Na Skałce, ale też najnowocześniejsze i najbardziej spektakularne krakowskie obiekty. Oprócz Tauron Areny Kraków, będą to Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

W tym roku szykuje się kolejny rekord frekwencji. Rok temu na starcie pojawiło się 7100 biegaczek i biegaczy. Do bieżącej edycji zapisanych jest już ponad 9,5 tys. osób, a 8 tys. uiściło opłatę startową.

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Zapisy internetowe W TYM MIEJSCU

Data i start: 15 października 2017 roku, godzina 11 (niedziela) z ul. Stanisława Lema przy Tauron Arenie Kraków

Meta: Płyta Tauron Areny Kraków. Trasę (21 km 975 m) należy pokonać w maksymalnie trzy godziny

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne