Nowe boisko dla szkoły za 1,2 mln zł

Otwarcie boiska fot. JŚ

W czwartek oddano do użytku boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie.

– To inwestycja o wielkim znaczeniu. Młodzież naszej szkoły ma ogromny potencjał, ale do jego wykorzystania niezbędna jest odpowiednia baza oraz zaplecze techniczne. Boisko będzie przeznaczone nie tylko do zajęć wychowania fizycznego, ale również do turniejów różnego rodzaju, czego dzisiaj mieliśmy fantastyczny przykład – zaznacza Maria Baran, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162.

Przed oficjalną uroczystością odbył się Turniej Sportowy o Puchar Prezydenta, w którym udział wzięli uczniowie okolicznych szkół. Jak wynika z zapowiedzi, nowo otwarte boisko nie jest jedynym przedsięwzięciem inwestycyjnym Szkoły Podstawowej nr 162.

W planach modernizacja innych boisk

– Mamy w planach modernizację boiska do koszykówki oraz bieżnię. Wierzę, że przy odpowiedniej pomocy są to inwestycje do zrealizowania. Życzylibyśmy sobie, aby trzeci etap przebudowy naszych boisk przypadł na rok 2020 – kontynuuje Maria Baran.

Szkoła Podstawowa nr 162 na dwudziestolecie działalności w nowym budynku oddała do użytku boisko przeznaczone do gry w piłkę ręczną.

– Otwieramy piękny stadion, który jest częścią większego kompleksu, bo przypomnę, że w roku ubiegłym spotkaliśmy się, aby celebrować otwarcie boiska do piłki ręcznej. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia władz miasta ze szczególnym wskazaniem na Zarząd Infrastruktury Sportowej i dyrektora Krzysztofa Kowala – podkreślił Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju i kultury fizycznej obecny na ceremonii.

Nowe gwiazdy sportu

Zatem kiedy możemy spodziewać się nowych gwiazd na firmamencie polskiego sportu?

– Nasza szkolna aleja sław obejmuje nie tylko adeptów piłkarskich. To także utalentowana młodzież w innych dyscyplinach sportowych. Mogę zdradzić, że w naszej placówce rośnie następca Roberta Kubicy, aczkolwiek na budowę toru kartingowego nie można liczyć, gdyż zwyczajnie na ma na to miejsca – kończy Maria Baran.

Oprócz turnieju piłkarskiego otwarcie boiska uświetniły pokaz sztuczek piłkarskich oraz występ grupy akrobatycznej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie. Finałowi ceremonii towarzyszyło wręczenie pamiątkowych Złotych Tarcz.

Budowa boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 162 kosztowała blisko 1,2 mln złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie