Nowy kompleks sportowy na Prądniku Czerwonym [ZDJĘCIA]

fot. LoveKraków.pl

Boiska, place zabaw, siłownia, bieżnia, miasteczko drogowe i stoły do gier – przy Zespole Szkół Społecznych nr 7 STO w Krakowie powstał wielofunkcyjny kompleks sportowy.

Okazją do sprawdzenia możliwości, jakie daje nowoczesny obiekt, było zorganizowane w piątek Święto Sportu „Sportowy start z 7! w szkole społecznej przy ulicy Stanisława ze Skalbmierza 7. Uczniowie rywalizowali między innymi w wieloboju. Najlepsza drużyna zdobyła puchar ufundowany przez prezydenta Krakowa. Jacek Majchrowski wręczył dzieciom również worek z piłkami, a następnie wspólnie zasadzili dęba.


– Od kilku lat rozbudowujemy bazę sportową. Dzięki programowi rewitalizacji boisk powstało już ponad 200 takich obiektów. Ale to nie jedyny program. Niedawno w tej dzielnicy otwieraliśmy piękny stadion Prądniczanki – mówił prezydent.

Nie tylko boiska

Za nieco ponad cztery miliony złotych przy ZSS nr 7, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, powstały dwa boiska wielofunkcyjne, czterotorowa bieżna o długości 60 metrów wraz ze skocznią do skoku w dal, siłownia na wolnym powietrzu oraz duży i mały plac zabaw. Wszędzie zastosowano nawierzchnię poliuretanową.

Kompleks uzupełnia plac ze stołami do gier i miasteczko drogowe – plac manewrowy o nawierzchni z kostki kolorowej i betonu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony