Obrońca Cracovii odchodzi do Serie A

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Paweł Jaroszyński lada dzień zamieni Kraków na Weronę. Według serwisu trybunavip.pl Cracovia zarobi na 23-letnim piłkarzu pół miliona euro.

Włoskie media od kilku dni informują o zainteresowaniu piłkarzem przedstawicieli 14. zespołu Serie A. Kontrakt młodzieżowego reprezentanta Polski z Pasami obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku, więc Włosi będą musieli za niego zapłacić. Transakcja między klubami powinna zostać dopięta jeszcze w tym tygodniu, a zawodnik ma udać się na testy medyczne.

Jaroszyński będzie drugim lewym obrońcą, który pożegna się tego lata z Cracovią. Wcześniej do Sandecji odszedł Tomasz Brzyski, z którym klub nie przedłużył umowy. Na tej pozycji może jednak zagrać sprowadzony latem Lennard Sowah. Możliwe też, że Pasy będą chciały uzupełnić kadrę zawodnikiem o podobnej charakterystyce.

Paweł Jaroszyński zawodnikiem Cracovii został w 2011 roku. W ekstraklasie zadebiutował dwa lata później. Dotąd rozegrał na tym poziomie 62 mecze i strzelił jednego gola. Był podstawowym piłkarzem reprezentacji U-21 na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy, które kadra Marcina Dorny zakończła na fazie grupowej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne