Pamięć o Bobiku i Jeziku ciągle żywa

X Memoriał fot. Marcin Kądziołka

26 stycznia minie 11 lat od tragicznej śmierci Michała Bobera i Michała Jeziora, utalentowanych zawodników Hutnika Kraków. Dzień później w hali Suche Stawy zostanie rozegrany kolejny memoriał poświęcony piłkarzom.

Memoriał poświęcony jest byłym juniorom Hutnika Michałowi Boberowi i Michałowi Jeziorowi. Obaj zginęli w nocy z 26 na 27 stycznia 2008 roku. Wraz z trzema innymi osobami wracali samochodem z 18-urodzin kolegów. Kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu. Stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. Jeden z piłkarzy zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

Po tragicznej śmierci Bobera i Jeziora rodziny i przyjaciele piłkarzy założyli fundację ich imienia. Pomaga ona młodym sportowcom i od 2009 organizuje memoriał ich pamięci.

Drużyny z Krakowa i Górnik

Mottem fundacji jest zdanie z książki „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona: „Istniejemy póki ktoś o nas pamięta”.

W XI Memoriale Michała Bobera i Michała Jeziora rywalizuję drużyny juniorów. – Zaproszenia przyjęły Cracovia, Garbarnia, Hutnik, Wisła i Górnik Zabrze – mówi Kacper Orłowski, prezes fundacji i przyjaciel Bobika i Jazika.

Odbędzie się także mecz przyjaciół. Po turnieju rodziny i zawodnicy zapalą znicze na grobach nastolatków i wezmą udział we mszy świętej.

Przed rokiem w finale Cracovia podjęła Wisłę. Derby sędziowane m.in. przez ekstraklasowego arbitra Tomasza Musiała zakończyły się wynikiem 2:0 dla Białej Gwiazdy. Zespół z Reymonta wygrał memoriał po raz drugi z rzędu. Kolejne miejsca zajęła Cracovia, AS Progres, Hutnik, Garbarnia, Krakus, GKS Katowice i krakowski SMS.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne