Pomocnik Pogoni zapełni lukę Wisły w środku pola

fot. pogonsportnet.pl

23-letni środkowy pomocnik Dawid Kort przejdzie w sobotę testy medyczne w Wiśle Kraków – poinformował serwis pogonsportnet.pl. Jeżeli wypadną pomyślnie, podpisze roczny kontrakt z opcją przdłużenia.

Kort ma ważną umowę aż do czerwca 2021 roku, ale rozwiąże ją za porozumieniem stron i do Wisły trafi na zasadzie wolnego transferu. Trener Portowców Kosta Runjaic nie chce stawiać na piłkarza.

Zawodnik jest wychowankiem Pogoni Szczecin. W pierwszym zespole rozegrał 64 oficjalne spotkania, zaliczył asystę i strzelił dziesięć goli. W ubiegłym sezonie zaliczył 20 meczów, ale występował głównie jesienią. Wiosną pojawił się na boisku zaledwie trzy razy.

Kort gra jako środkowy pomocnik, występował w kadrach U-18, U-19 i U-20. Wisła szuka piłkarzy na tę pozycję, bo po odejściu Tomasza Cywki, Nikoli Mitrovicia i Pol Lloncha właśnie tam ma największe braki. Biała Gwiazda testuje również 19-letniego Bartosza Wiktoruka z trzeciego zespołu Villarealu.

Przypomnijmy, że z Pogoni do Wisły przeszedł niedawno Maciej Stolarczyk. Zamienił posadę dyrektora sportowego na funkcję pierwszego trenera.

REKLAMA

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne