Porażka Pasów na zakończenie sezonu zasadniczego. Derby w ćwierćfinale

Comarch Cracovia przegrała 1:4 z Polonią Bytom w ostatnim meczu sezonu zasadniczego i przystąpi do play-offów z drugiej pozycji. W ćwierćfinale obrońcy mistrzowskiego tytułu trafili na Unię Oświęcim.

Przed ostatnim spotkaniem sezonu zasadniczego Pasy miały jeszcze szansę na fotel lidera. Warunkiem była wygrana z Polonią za trzy punkty i nie więcej niż oczko GKS-u Tychy w meczu z JKH GKS-em Jastrzębie. Cracovia nie zrealizowała planów,  a tyszanie – choć przegrywali 0:1 – pokonali lokalnego rywala.

Mistrzowie Polski szybko musieli odrabiać straty. Polonia, która częściej utrzymywała się przy krążku w pierwszych minutach meczu, objęła prowadzenie po kilkudziesięciu sekundach. Rafała Radziszewskiego pokonał Czech David Turon, który jeszcze w poprzednich rozgrywkach był zawodnikiem Cracovii. Gospodarze wyrównali na początku jedenastej minuty. Po zagraniu Macieja Urbanowicza osiemnasty raz w sezonie trafił Krystian Dziubiński.

Na kolejne bramki kibice czekali 20 minut, ale gdy padły, mocno się rozczarowali, bo strzelali je już goście ze Śląska – w drugiej tercji Błażej Salamon i Tomasz Kozłowski, a w trzeciej Edgars Dikis.

Comarch Cracovia – Tempish Polonia Bytom 1:4 (1:1, 0:2,0:1)

Bramki: Dziubiński (11.) – Turon (1.), Salamon (30.) – Kozłowski (34.).

Retransmisję spotkania można zobaczyć tutaj:

Derby w play-off

W ćwierćfinale play-off Pasy zagrają z siódmym zespołem Polskiej Hokej Ligi – Unią Oświęcim. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw, a pierwsze mecze odbędą się już 21 (godzina 18.30) i 22 lutego (godzina 20.15) na lodowisku w Krakowie. W innych parach GKS Tychy powalczy z GKS-em Katowice, Podhale Nowy Targ zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie, a Polonia Bytom z Orlikiem Opole.

Klub promuje walkę w play-off hasłem „Złoto dla Ciebie”. Z tej okazji powstał nawet specjalny spot: