Prezes Socios Wisła zapowiedział rezygnację

fot. Marek Marszałek/LoveKraków.pl

– Nie mam zamiaru odchodzić na zawsze i zniknąć – zapewnia Witold Ekielski. Zrezygnuje z funkcji z powodu nadmiaru innych obowiązków.

Ekielski poinformował o decyzji podczas zebrania zarządu stowarzyszenia. Rezygnacji nie złoży od razu, ale na najbliższym walnym zgromadzeniu. Powody przedstawił w oświadczeniu, które skierował do kibiców Wisły.

– Bycie prezesem to odpowiedzialność, która wymaga poświęceń oraz czasu. Pomoc organizacjom społecznym to na co dzień moja praca, nadchodzące zaś miesiące będą związane z realizacją projektów, które były rozpoczęte jeszcze przed powstaniem naszego stowarzyszenia – tłumaczy.

Podkreśla, że czuje się współtwórcą Socios i nie ma zamiaru odchodzić i zniknąć. Nie byłby jednak w stanie pogodzić pracy zawodowej i pełnienia ważnej funkcji prezesa.

– Walne musi się odbyć do 30 czerwca. O terminie poinformujemy z wyprzedzeniem – mówi nam Ekielski. 

Pół roku działalności

Socios Wisła Kraków zostało zarejestrowane w październiku i liczy prawie 1700 osób, które co miesiąc opłacają składki. Stowarzyszenia brało aktywny udział w ratowaniu spółki. Niedawno było współorganizatorem koncertu, z którego dochód zostanie przekazany na budowę boiska dla Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Socios zdecydowali również, że na ten cel przekażą 350 tysięcy złotych z puli posiadanych środków .

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne