Prezydent Krakowa o „światełku w tunelu” na redukcję długu Wisły o 1,2 mln zł

Jacek Majchrowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prezydent Jacek Majchrowski nie odrzucił propozycji Wisły Kraków w sprawie zakupu przez klubu band na stadion, w zamian za częściową redukcję długu klubu względem miasta.

We wtorek jako pierwsi na LoveKraków.pl podaliśmy informację, że pełniący obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków Piotr Obidziński złożył propozycję zakupu przez klub band ledowych na stadion. Przedstawiciel spółki inwestycję wycenił na 1,2 mln złotych.

Pismo do Urzędu Miasta Krakowa trafiło tydzień temu. – Dostałem pismo od obecnego prezesa klubu Wisła z pewną propozycją, o której nie będę teraz mówił. Ale która daje pewną nadzieję, daje światełko w tunelu na zmniejszenie długu o około 1-1,2 mln złotych – powiedział we wtorek prezydent Jacek Majchrowski.

Polityk podkreślił, że miasto przyjęło zasadę, że przeznacza pieniądze na sport dzieci i młodzieży oraz buduje potrzebną infrastrukturę, która służy również do uprawiania sportu zawodowego.

– Dwa kluby to są przedsiębiorstwa. Dlaczego krakowianie mają płacić za nieudolność zarządów – mówił prezydent Jacek Majchrowski.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne