Probierz „odpocznie” w jednym meczu więcej

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Piątkowe spotkanie w Białymstoku nie będzie ostatnim, w którym Michał Probierz nie będzie mógł prowadzić drużyny Cracovii z ławki rezerwowych. Komisja Ligi postanowiła odwiesić karę nałożoną na trenera po meczu 30. kolejki poprzedniego sezonu.

W tym sezonie 46-letni trener został zdyskwalifikowany na dwa mecze po porażce z Piastem w Gliwicach. Arbiter wysłał go na trybuny, a Probierz oficjana kara nałożona za „podważanie decyzji sędziowskich i za zachowanie pozbawione szacunku”. W drugiej połowie meczu Probierz zdenerwował się na zawodnika Piasta, który nie chciał oddać mu piłki. Panowie skoczyli sobie do gardeł.
REKLAMA

Trener Cracovii napisał odwołanie, ale nie przyniosło ono skutku. Połowę kary odcierpiał 2 września, gdy z ławki nie mógł prowadzić meczu przeciwko Legii Warszawa. W piątek jego drużyna jedzie do Białegostoku i na tym spotkaniu kara miała się zakońćzyć.

Jednak nic z tego! Komisja Ligi postanowiła odwiesić karę nałożoną na Probierza jeszcze w poprzednim sezonie. Po meczu 30. kolejki trener został zdyskwalifikowany na dwa mecze, ale po piśmie Probierza została skrócona to jednego spotkania. Drugi mecz poza ławką został zawieszony na sześć miesięcy. Pod warunkiem, że do 25 października Probierz po raz kolejny nie podpadnie KL.

Warunek nie został spełniony i dyskwalifikacja została odwieszona. Opiekun Pasów nie będzi mógł stać przy linii bocznej również 22 września. Pasy podejmą przy Kałuży Wisłę Płock. Będzie to ich mecz numer tysiąc w ekstraklasie.

W dwóch najbliższych spotkaniach, podobnie jak przeciwko Legii, Probierza zastąpi jego asystent Grzegorz Kurdziel.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne