Probierz: Trzeba przyjąć porażkę i nie szukać winnych

fot. JG

Trener Cracovii przyznał po derbach, że kluczowe było pierwsze 20 minut i zmarnowana sytuacja Mateusza Wdowiaka tuż po przerwie. Cracovia przegrała na stadionie Wisły 2:3.

Dla Pasów Probierza to czwarta z rzędu porażka z lokalnym rywalem. Wcześniej ulegali Wiśle 1:2 przy Reymonta oraz 1:4 i 0:2 na swoim stadionie.

– Przespaliśmy pierwsze 20 minut. Za wolny wychodziliśmy z pressingu, mieliśmy dużo strat, które napędzały Wisłę. Bramka na 1:0 świetnie podziałała na rywala, który zdobył drugiego gola – analizował Probierz.

Przeczucie

Jego zdaniem kluczowy moment był w 55. minucie, gdy Mateusz Wdowiak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Cracovia mogła wrócić do gry, bo dominowała i spychała gospodarzy do defensywy.

– Potem objawiła się indywidualność Kuby Błaszczykowskiego, który w bardzo trudnej sytuacji zdobył bramkę na 3:0. Mimo to wierzyłem, miałem przeczucie, że coś w tym meczu jeszcze może się wydarzyć. Zdobyliśmy dwie bramki, walczyliśmy do końca, ale się nie udało. Mogę tylko przeprosić naszych kibiców, którzy byli na tym meczu. Czasami trzeba przyjąć porażkę i nie szukać winnych – zakończył Probierz.

Po porażce z Wisłą Cracovia zajmuje siódme miejsce z 39 punktami. Biała Gwiazda ma jeden mniej i zajmuje dziewiątą lokatę. Obie drużyny mają więc szansę na grupę mistrzowską. Do końca sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne