Przed derbami. Rekordy Białej Gwiazdy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wszystkie bilety na niedzielny mecz Wisły Kraków z Cracovią zostały sprzedane – poinformował klub. Obecnie czynione są starania, aby do sprzedaży trafiła dodatkowa pula wejściówek.

W niedzielę o godzinie 18 na stadionie przy ul. Reymonta 20 zabrzmi pierwszy gwizdek 197. derbów Krakowa. Spotkaniom Wisły z Cracovią od zawsze towarzyszą wielkie emocje, ale w tym sezonie sytuacja jest nadzwyczajna.

Biała Gwiazda jeszcze niedawno była o krok od katastrofy, natomiast Pasy po słabym starcie przemieniły się w solidnego ligowca, który jest w stanie wygrać z każdym (na 9 ostatnich meczów Pasy wygrały 8 spotkań). Kibice Cracovii, których na stadionie ma być około dwóch tysięcy, z nadziejami wyczekują meczu, aby po ostatnim gwizdku „panować” na sportowym i kibicowskim podwórku. Przynajmniej do kolejnych derbów.

Dla Wisły, która chce sobie zapewnić spokojną wiosnę, każde punkty są na wagę złota. Po wysokiej wygranej na stadionie Suzuki Arena apetyty tylko wzrosły. Nie można też pominąć chęci odgryzienia się na kibicach Cracovii za ich szyderkę w czasie gorącego okresu ratowania klubu. Dlatego nie może dziwić, że kibice zakupili wszystkie możliwe bilety. Zostały jedynie wejściówki na loże VIP Gold. Władze klubu mają się też postarać o dodatkową pulę. Cieszyć może też informacja dotycząca pobicia rekordu ekstraklasy w liczbie sprzedanych karnetów. Wczoraj wieczorem kibice wykupili ich ponad 15 tysięcy.

comments powered by Disqus