Puchar Polski. Cztery krakowskie kluby poznały rywali

Michał Buchalik z Wisły w meczu Pucharu Polski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/32 Pucharu Polski. Kraków będą reprezentować ekstraklasowe Cracovia i Wisła, drugoligowa Garbarnia i trzecioligowy Hutnik – zwycięzca regionalnego Pucharu Polski w Małopolsce w poprzednim sezonie.

Szczęścia nie miała Cracovia. Pasy rozpoczną rywalizację u siebie od meczu z Jagiellonią Białystok, tegorocznym finalistą i drużyną, z którą rywalizują w ekstraklasie. Wisła zmierzy się na wyjeździe z drugoligowym klubem Błękitni Stargard. To drużyna, która w 2015 roku sensacyjnie wyeliminowała Cracovię.

Spadkowicz z I ligi – Garbarnia –  zagra na Rydlówce z Bytovią, która również opuściła szeregi zaplecza ekstraklasy. Z kolei Hutnik na Suchych Stawach podejmie drugoligową Resovię.

Bez rewanżów

Mecze 1/32 finału Pucharu Polski odbędą się 24, 25 i 26 września. Gospodarzami spotkań są drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku drużyn występujących na tym samym poziomie, atut ma klub, który podczas losowania został wylosowany jako pierwszy. Przepis ten został zastosowany przy losowaniu Cracovii i Garbarni.

W rozgrywkach biorą udział 64 kluby: reprezentanci ekstraklasy (16), I ligi (18), II ligi (14) oraz 16 zwycięzców rozgrywek wojewódzkich. Losowanie będzie się odbywać przed każdą fazą aż do półfinałów i o awansie będzie rozstrzygało jedno spotkanie – nie będzie rewanżów. Przez cały mecz na boisku musi przebywać co najmniej jeden młodzieżowiec. Trenerzy mogą dokonać czterech zmian, ale dodatkowej tylko w przypadku dogrywki.

Finał zaplanowano 2 maja 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Zwycięzca otrzyma trzy miliony złotych, pula nagród wyniesie ponad sześć i pół miliona złotych. Trofeum broni Lechia Gdańsk.

comments powered by Disqus