Puszcza Niepołomice ma nowego prezesa. „Nie ma lepszej osoby”

Jarosław Pieprzyca fot. Puszcza Niepołomice

Jarosław Pieprzyca został nowym prezesem miejskiej spółki Niepołomicki Sport, zarządzającej m.in. ektraklasowym klubem piłkarskim Puszcza Niepołomice.

Jarosław Pieprzyca zastąpił na stanowisku Marka Bartoszka, który 6 czerwca złożył rezygnację z pełnionej funkcji po trzech latach. Były już prezes wyjaśnił, że o odejściu myślał już w przerwie zimowej pierwszego w historii sezonu Żubrów w ekstraklasie. Czuł, że potrzebuje zmiany, odpoczynku. Razem z zaufanymi osobami postanowił, że zmiana nastąpi po zakończeniu rozgrywek, niezależnie od końcowego wyniku drużyny prowadzonej przez Tomasza Tułacza. 

Nowy prezes Puszczy

13 czerwca nowym prezesem spółki Niepołomicki Sport, która odpowiada również za prowadzenie akademii piłkarskiej, utrzymanie stadionu i innych obiektów sportowych na terenie gminy, został Jarosław Pieprzyca. W tej decyzji rady nadzorczej nie ma żadnego zaskoczenia. Pieprzyca, który działa w branży piekarniczej i cukierniczej, był jednym z wielu ojców historycznego sukcesu klubu. To wieloletni prezes stowarzyszenia MKS Puszcza Niepołomice, pod którego przewodnictwem klub doszedł do I ligi. Po przejęciu sekcji piłki nożnej przez nowo powstałą spółkę pracował w strukturach zarządczych Puszczy jako prokurent.

– To najlepsza możliwa wiadomość dla klubu i dla społeczności Puszczy Niepołomice. Nie ma lepszej osoby, która zna problemy i potencjał drzemiący w Puszczy. Gdyby nie Jarek, jego pomysły i dobre rady nie udałoby nam się awansować i utrzymać na poziomie elity. Jego biznesowy zmysł, wiedza i doświadczenie pozwolą klubowi osiągnąć kolejny poziom rozwoju. Panie prezesie życzę powodzenia, wytrwałości i ogromnej satysfakcji. Prowadź nas do kolejnych sukcesów! – powiedział ustępujący prezes Marek Bartoszek, który pozostanie w strukturach klubu.

Nowa szatnia ŻubrówPiłkarze Żubrów wznowią treningi już w poniedziałek 17 czerwca. Na stadionie w Niepołomicach, gdzie nie mogli występować w premierowym sezonie w ekstraklasie (planują wrócić na początku 2025 roku, po poszerzeniu drogi prowadzącej na obiekt), zastaną nową szatnię. To ważne dla każdej drużyny miejsce zostało wyposażone w przestronne szafki, wygodne ławki, telewizor do analizy live, oświetlenie led i system wentylacji gwarantujący odpowiednie warunki niezależnie od pory roku.